Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 7 listopada 2016

"Są wstępne ustalenia dotyczące współpracy z Jordanią"

  |   Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w zakładach zbrojeniowych KADDB. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

- Są wstępne ustalenia dotyczące wzajemnej współpracy z Jordanią w zakresie rozwoju przemysłu zbrojeniowego - poinformował w poniedziałek prezydent Andrzej Duda w Az-Zarce koło Ammanu.

 

- Są wstępne ustalenia, mam nadzieję, że zostaną zawarte konkretne kontrakty. Polska ma dziś bardzo dobrą ofertę zbrojeniową, nowoczesnego uzbrojenia - bardzo dobrego, spełniającego standardy Sojuszu Północnoatlantyckiego i cieszy mnie ogromnie to, że ze strony i przedsiębiorców jordańskich, i władz jordańskich jest zainteresowanie ofertą tego, co Polska proponuje, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, wyposażenie żołnierzy, jeżeli chodzi o technikę pojazdów bojowych, tego wszystkiego, co ważne po to, żeby dobrze funkcjonowały siły zbrojne z jednej strony, ale także, żeby zapewnić bezpieczeństwo żołnierzom - mówił prezydent.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas wizyty w zakładach zbrojeniowych KADDB Podziękował również przedstawicielom polskiego przemysłu zbrojeniowego, którzy przybyli z nim do Jordanii. - Mam nadzieję, że konkretne kontrakty w najbliższym czasie zostaną zawarte; my cały czas utrzymujemy kontakt, będziemy też odbywali z państwem konsultacje już po powrocie do kraju, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego będzie tę kwestię koordynowało - oświadczył.

 

 

 

Andrzej Duda poinformował, że spotkania z królem Abdullahem II miały również charakter polityczny i dotyczyły m.in. kwestii bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie. Podkreślił, że Jordania na Bliskim Wchodzie należy do najstabilniejszych państw i jest gwarantem spokoju w tej części świata.

 

- Król Jordanii osobiście i generalnie Jordania jest zaangażowana bardzo silnie w bliskowschodni proces pokojowy, czyli zawarcie porozumienia między Izraelem a Palestyną; to także kwestia działania razem z siłami sojuszniczymi, jeżeli chodzi o kwestię wojny z Państwem Islamskim, jeżeli chodzi o kwestię zwalczania terroryzmu - podkreślił.

  Zobacz także: Wizyta Pary Prezydenckiej w Jordanii

- Jest więc Jordania w tej części świata oazą spokoju, krajem demokratycznym, bardzo stabilnym, który odpowiedzialnie patrzy na swoją misję - dodał prezydent.

Poleć znajomemu