przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 14 listopada 2016

Para Prezydencka spotkała się z Polakami mieszkającymi w Szwajcarii

  |   Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Ambasadzie RP w Bernie. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

Zależy mi, by Muzeum Polskie pozostało na zamku w Rapperswilu – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda w ambasadzie w Bernie podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Szwajcarii.

 

Dodał, że na ten temat rozmawiał w poniedziałek ze szwajcarskim prezydentem Johannem Schneiderem-Ammannem.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta w Ambasadzie RP w Bernie podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości - Mam nadzieję, że uda się tę tak niezwykle potrzebną nić porozumienia w tej sprawie z lokalną społecznością i lokalnymi władzami znaleźć. I zamek w Rapperswilu będzie tym miejscem, które będzie tak silnie z Polską i polskością związane – podkreślił Andrzej Duda.

 

 

- Bardzo mi także zależy na tym, nie ukrywam, by Muzeum Polskie w Rapperswilu przetrwało i by nadal było na swoim miejscu – dodał. Para prezydencka od wizyty w Muzeum Polskim rozpoczęła w niedzielę wieczorem wizytę w Szwajcarii.

 

Muzeum Polskie na zamku w Rapperswilu jest kontynuacją założonego w 1870 r. przez polskich emigrantów Polskiego Muzeum Narodowego.

 

Podczas spotkania w polskiej ambasadzie w Bernie prezydent dziękował zgromadzonym za działalność polonijną, pamięć o ojczyźnie, o polskich korzeniach i za budowanie dobrego imienia Polski. Dodał, że Polonia wrosła w szwajcarską elitę i zajmuje w szwajcarskim społeczeństwie bardzo istotne miejsce.

 

Zobacz także: Para Prezydencka zwiedziła Muzeum Polskie w Rapperswilu Para Prezydencka podarowała placówce dzieła Henryka Sienkiewicza i odczytała fragmenty „Quo vadis”. We wtorek, w 100. rocznicę śmierci Sienkiewicza, prezydent z małżonką złożą kwiaty pod pomnikiem polskiego pisarza w Vevey.

[PAP]

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.