Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 maja 2017

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego prawdopodobnie pod koniec sierpnia

  |   Podczas szczytu w Brukseli odbyły się rozmowy Prezydentów Polski i Francji Podczas szczytu w Brukseli odbyły się rozmowy Prezydentów Polski i Francji Podczas szczytu w Brukseli odbyły się rozmowy Prezydentów Polski i Francji

Zaczynamy nowy rozdział w relacjach polsko-francuskich i wszystko wskazuje na to, że te relacje układają się w tej chwili dobrze - powiedział w czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda nawiązując do swojej rozmowy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

 

Wieczorem prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Politycy rozmawiali także wcześniej, w towarzystwie  kanclerz Niemiec Angeli Merkel,  na marginesie spotkania przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jak relacjonował Krzysztof Szczerski, przywódcy ustalili, że prezydent Macron zaprosi na spotkanie Trójkąta Weimarskiego do Francji, a proponowana data to koniec sierpnia.

 

Zobacz także: Spotkanie szefów państw i rządów NATO w Brukseli Ostatnie spotkanie Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbyło się w 2011 r. w Warszawie. Przywódcy państw Trójkąta Weimarskiego spotkali się także w 2013 r. w Warszawie przy okazji spotkania w formacie Grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) plus Trójkąt Weimarski.

 

Trójkąt Weimarski został powołany przez ministrów spraw zagranicznych w 1991 r. w celu rozwoju współpracy między Polską, Niemcami i Francją.

 

Na czwartek wieczorem zaplanowane jest spotkanie dwustronne prezydentów Polski i Francji. (PAP)

 

Poleć znajomemu