Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 19 listopada 2017

Para Prezydencka przybyła do Aten

O polityce europejskiej, problemach związanych z migracją i o gospodarce będzie rozmawiał Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornahauser-Dudą przybył w niedzielę wieczorem do Grecji z oficjalną, trzydniową wizytą.

 

W Atenach Prezydent RP spotka się z prezydentem Prokopisem Pawlopulosem, premierem Aleksisem Tsiprasem oraz przewodniczącym parlamentu Nikosem Voutsisem.

 

Zobacz także: Wizyta Prezydenta w Grecji: rozmowy o bezpieczeństwie i gospodarce Jak wcześniej zapowiadał Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski, głównymi tematami rozmów będą kwestie związane z bezpieczeństwem, przyszłością Unii Europejskiej oraz relacjami dwustronnymi.

 

Szczególne znaczenie będą miały tematy dotyczące współpracy gospodarczej. Minister Szczerski zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich czterech lat dwustronna wymiana handlowa wzrosła o ok. 60 proc., a w ubiegłym roku obroty między naszymi krajami osiągnęły rekordową wysokość prawie 1,3 mld dolarów.

 

Politycy omówią także problemy związane z migracją, zwłaszcza że - jak przypomniał prezydencki minister - polscy strażnicy graniczni zabezpieczają granicę na greckich wyspach na Morzu Egejskim (PAP/BZ)

 

PROGRAM PRASOWY WIZYTY >>>

Lokalizacja

Poleć znajomemu