Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 21 listopada 2017

Prezydent: Stawiamy na nowoczesne technologie

  |   Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji wozu strażackiego przedsiębiorstwa Wawrzaszek Prezydent Andrzej Duda podczas prezentacji wozu strażackiego przedsiębiorstwa Wawrzaszek Grecko-Polskie Forum Innowacji i Zielonych Technologii - Powinniśmy czynić wszystko, aby między Polską a Grecją zacieśniały się relacje gospodarcze – podkreślał Prezydent Andrzej Duda - Powinniśmy czynić wszystko, aby między Polską a Grecją zacieśniały się relacje gospodarcze – podkreślał Prezydent Andrzej Duda - Powinniśmy czynić wszystko, aby między Polską a Grecją zacieśniały się relacje gospodarcze – podkreślał Prezydent Andrzej Duda - Powinniśmy czynić wszystko, aby między Polską a Grecją zacieśniały się relacje gospodarcze – podkreślał Prezydent Andrzej Duda - Powinniśmy czynić wszystko, aby między Polską a Grecją zacieśniały się relacje gospodarcze – podkreślał Prezydent Andrzej Duda Prezydent Andrzej Duda podczas Grecko-Polskiego Forum Innowacji i Zielonych Technologii Prezydent Andrzej Duda podczas Grecko-Polskiego Forum Innowacji i Zielonych Technologii Prezydent Andrzej Duda podczas Grecko-Polskiego Forum Innowacji i Zielonych Technologii

- W Polsce mocno stawiamy na nowoczesne technologie – zapewniał Prezydent Andrzej Duda podczas Grecko-Polskiego Forum Innowacji i Zielonych Technologii i zachęcał przedsiębiorców z obu krajów do zacieśniania więzi gospodarczych.

 

W wystąpieniu wygłoszonym w siedzibie Fundacji Stavros Niarchos w Atenach, gdzie odbywa się forum, Prezydent RP zwrócił uwagę, że jego wizyta w Grecji jest pierwszą na tym szczeblu od 19 lat. W związku z tym wyraził nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju wzajemnych relacji zarówno politycznych, jak i gospodarczych. TREŚĆ WYSTĄPIENIA>>>

 

Przypomniał, że w ostatnim roku obroty handlowe między naszymi krajami osiągnęły rekordową wartość prawie 1,3 mld dolarów. Jednak w ocenie Prezydenta Andrzeja Dudy jest tu jeszcze wiele do zrobienia. - Może jeszcze nie na 100. rocznicę ustanowienia relacji dyplomatycznych w 2019 r., ale wkrótce jesteśmy w stanie podnieść wymianę handlową do poziomu 2 mld dolarów - mówił.

 

Zobacz także: Prezydent rozpoczął wizytę w Grecji - W Polsce mocno stawiamy na nowoczesne technologie – podkreślał Prezydent, za przykład stawiając producentów polskiego autobusu elektrycznego Solaris. - Z autobusów Solaris jesteśmy bardzo dumni – mówił, chwaląc zalety pojazdu. Andrzej Duda dodał, że Polska musi także rozwijać zieloną energię, bo - jak wyjaśnił -  dbanie o środowisko to nasz obowiązek, ale to także szansa na rozwój gospodarczy.

 

Wcześniej na dziedzińcu Fundacji Stavros Niarchos Andrzej Duda wziął udział w prezentacji polskiego autobusu elektrycznego Solaris Bus&Coach oraz wozu strażackiego przedsiębiorstwa Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych Sp. zo.o. 

 

Po greckich ulicach jeździ już ok. 400 Solarisów, nie dotyczy to jednak jeszcze najnowszych, w pełni ekologicznych pojazdów z polskiej fabryki. Firma ma nadzieję, że wkrótce się to zmieni. 

 

W związku z wizytą polskiego Prezydenta do Aten przyjechali reprezentanci 29 polskich firm m.in. z sektora morskiego i  zielonej energii, którzy prowadzą rozmowy z greckimi przedsiębiorcami. (BZ/PAP)

                    

Lokalizacja

Poleć znajomemu