Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 26 stycznia 2018

W Davos o roli Europy Środkowej i Wschodniej

  |   Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“ Spotkanie Prezydenta RP z założycielem Światowego Forum Ekonomicznego Klausem Schwabem Spotkanie Prezydenta RP z założycielem Światowego Forum Ekonomicznego Klausem Schwabem
  • Udział Prezydenta RP w panelu: „Central and Eastern Europe: A New Agenda for the Continent?“

W ostatnim dniu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos Prezydent RP Andrzej Duda, wspólnie z Prezydentami: Litwy Dalią Grybauskaitė i Ukrainy Petrem Poroszenką, wziął udział w panelu poświęconym znaczeniu i roli Europy Środkowej i Wschodniej dla polityki, gospodarki i bezpieczeństwa świata.

 

- Udało nam się wprowadzić do programu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos wątek środkowoeuropejski. To dyskusja, która ma pokazać znaczenie naszego regionu i jego aspiracji dla globalnej polityki w zakresie gospodarki, bezpieczeństwa i relacji międzypaństwowych – zapowiadał panel Szef Gabinetu Prezydenta RP.  Zobacz także: Spotkanie Prezydentów RP i USA w Davos PL/ENG

 

- W większości kwestii mamy taki sam punkt widzenia - powiedział podczas dyskusji panelowej Andrzej Duda. - Ponieważ jesteśmy państwami tego samego regionu, to mamy także te same problemy - dodał.


Prezydent przypominał także, że z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości ten rok jest bardzo ważny i symboliczny, nie tylko dla Polski, ale i dla całego regionu. Podkreślił, że to dobry moment na rozwiązanie niektórych z tych problemów. – Bardzo się cieszę, że mamy kilka formatów współpracy w najważniejszych kwestiach - dodał. Wśród nich wymienił Inicjatywę Trójmorza oraz „Dziewiątkę bukaresztańską”.

 

 

  • Spotkanie Prezydenta RP z założycielem Światowego Forum Ekonomicznego Klausem Schwabem

 

W piątek odbyło się również spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z założycielem Światowego Forum Ekonomicznego Klausem Schwabem. 

 

- Opowiadam się za jeszcze większą obecnością tutaj Polski w przyszłym roku, być może zorganizujemy własny pawilon, do którego będzie można przyjść, porozmawiać, zapoznać z naszą ofertą. Jesteśmy najlepiej rozwiniętym i dynamicznie się rozwijającym państwem Europy Środkowej i uważam, że absolutnie musi być nas stać na taką aktywność, podobnie jak to robią niektóre, równie ambitne, państwa - zadeklarował Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl. (MK)

Lokalizacja

Poleć znajomemu