Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 8 lutego 2018

Prezydent RP Honorowym Obywatelem Seulu PL/ENG

  |   Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu Ceremonia wręczenia Prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa miasta Seulu

Przebywający w Republice Korei Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek tytuł Honorowego Obywatela Seulu. Rozmawiał też z burmistrzem tego miasta Park Won-soonem. Opowiedział się za pogłębianiem współpracy w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, innowacyjnej gospodarki.

 

ENGLISH VERSION>>

 

Andrzej Duda dziękując za zaszczyt przyznania mu tytułu Honorowego Obywatela Seulu, podziękował także za to, że z Korei Południowej trafiają do Polski nowoczesne technologie. - Bardzo bym chciał, aby współpraca w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, innowacyjnej gospodarki pomiędzy Polską a Koreą Południową pogłębiała się - podkreślił.

 

 

 

 

Prezydent Duda przypomniał, że przeżycia narodów polskiego i koreańskiego w wielu momentach historii były podobne. - Przeżyliśmy dziesiątki lat bez ojczyzny, kiedy tę ojczyznę nam odebrano, kiedy była ona okupowana - mówił. - Umiemy więc w wielu sprawach się zrozumieć i porozumieć  - zaznaczył. Jak ocenił, może właśnie dlatego biznes z Korei Południowej tak dobrze radzi sobie w Polsce i tak dobrze w Polsce inwestuje. 

 

Przed ceremonią Prezydent RP wraz z towarzyszącą mu delegacją odbył spotkanie z burmistrzem Seulu. - To były ważne rozmowy o inwestycjach i gospodarczym partnerstwie, także na poziomie samorządów terytorialnych miast” - podsumował spotkanie w ratuszu Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Zobacz także: Elektromobilność – jakie korzyści dla Polski? PL/ENG

 

- Spotkanie z burmistrzem Seulu dotyczyło kwestii gospodarczych – m.in. rozwoju elektromobilności w Seulu. Prezydent promował polskie produkty w zakresie elektromobilności dla miast – powiedział minister. Zaznaczył, że „współpraca powinna rozwijać się nie tylko na poziomie międzypaństwowym, ale i na poziomie samorządów terytorialnych miast. Jak dodał, konkretne rozmowy mogą przynieść namacalne rezultaty w postaci współpracy między partnerskimi miastami czy między samorządami.

 

 

Zobacz także: „Przestrzeganie prawa międzynarodowego to warunek pokoju” PL/ENG Wizyta polskiego Prezydenta w Republice Korei rozpoczęła się od ceremonii powitania w Pałacu Prezydenckim. Następnie odbyła się rozmowa obu przywódców. Prezydent Duda powiedział w rozmowie z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-inem, że sprawa pokoju na Półwyspie Koreańskim jest dla Polski bardzo istotna, a przestrzeganie prawa międzynarodowego to podstawowy warunek pokoju. (KG, MK)

Lokalizacja

Poleć znajomemu