Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 16 lutego 2018

Prezydent RP spotkał się w Wilnie z szefem KE

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w piątek w Wilnie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

Zobacz także: Rozmowa Prezydentów Polski i Niemiec Wizyta Prezydenta na Litwie [PL/ENG] Prezydent RP wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli w Wilnie w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. Na uroczystości do litewskiej stolicy przyjechało kilkanaście głów państw oraz szefowie instytucji europejskich: Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

Stało się to okazją do dwustronnych rozmów. Dłuższą rozmowę Prezydent Andrzej Duda przeprowadził z szefem Komisji Europejskiej.

 

- Prezydent usłyszał od przewodniczącego Junckera, że jest on zadowolony z formy dialogu między Polską i KE; że ten dialog zmierza we właściwym kierunku; że jest dobrze prowadzony; że przewodniczący Juncker ma nadzieję, iż sprawa wniosku i dyskusji między KE i Polską rozwinie się w sposób pozytywny i że ten dialog zakończy się wspólnym stanowiskiem tak, by strony zbliżyły się w swoich opiniach i jest szansa, że ten dialog przyniesie dobre owoce – relacjonował spotkanie Krzysztof Szczerski.

 

Jak mówił prezydencki minister, Andrzej Duda wyraził zadowolenie i stwierdził, że „będzie wspierał rząd w dialogu z Komisją Europejską, a Komisję w dialogu z polskim rządem” oraz ma nadzieję, iż te rozmowy dojdą do dobrego finału, który zakończy tę fazę rozmów w sposób dla wszystkich satysfakcjonujący. (PAP/BZ)

Lokalizacja

Poleć znajomemu