Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 27 marca 2018

Prezydent Duda rozmawiał z Prezydentami Tadżykistanu i Gruzji [PL/ENG]

  |   Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Tadżykistanu Emomalim Rachmonem Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Tadżykistanu Emomalim Rachmonem W Tbilisi Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim W Tbilisi Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim

Prezydent Andrzej Duda oraz minister obrony Mariusz Błaszczak odwiedzili w poniedziałek polskich żołnierzy służących w ramach misji Resolute Support w Afganistanie. W drodze powrotnej z Bagram do Warszawy delegacja lądowała w Duszanbe i Tbilisi, gdzie Prezydent Duda rozmawiał z Prezydentami Tadżykistanu Emomalim Rachmonem i Gruzji Giorgim Margwelaszwilim.  Zobacz także: Prezydent RP z wielkanocną wizytą w PKW Afganistan [PL/ENG]

 

Rozmowa z Prezydentem Tadżykistanu dotyczyła przede wszystkim bezpieczeństwa. Z kolei z Prezydentem Gruzji Prezydent Duda rozmawiał o dwustronnych kontaktach w najbliższym czasie.

 

ENGLISH VERSION>>

 

- Tadżykistan ma szczególne położenie, sąsiaduje z obszarem o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa międzynarodowego, z Iranem, Pakistanem, Afganistanem i Rosją -  mówił Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Zaznaczył, że była to pierwsza od 15 lat rozmowa Prezydentów obu państw, „otwierająca perspektywy współpracy politycznej i gospodarczej Polski z tym regionem”.

 

Z Prezydentem Gruzji Prezydent Andrzej Duda rozmawiał o dwustronnych kontaktach w najbliższym czasie. - Prezydent Duda został zaproszony i potwierdził obecność na obchodach stulecia niepodległości Gruzji, które odbędą się w Tbilisi w maju, na których Polska będzie goście specjalnym - powiedział minister Szczerski. Zaznaczył, że podczas wizyty Prezydenta Dudy w stolicy Gruzji zostanie zainaugurowane międzynarodowe forum gospodarcze pod patronatem Prezydentów Polski i Gruzji.

 

 

Zobacz także: Prezydenci Polski i Gruzji podpisali deklarację o pogłębieniu współpracy "UE powinna gwarantować krajom Partnerstwa Wschodniego perspektywę członkostwa"

 

Prezydent Margwelaszwili odwiedził Polskę w listopadzie 2017 r. Prezydent Duda był w Tbilisi w maju 2017 r. (PAP, KG)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu