Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 16 maja 2018

Para Prezydencka złożyła kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

  |   Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City

Zobacz także: Para Prezydencka rozpoczęła wizytę w USA [PL/ENG] Min. Szczerski: Prezydent oczekuje poszanowania Pomnika Katyńskiego Minister Łapiński ws. Pomnika Katyńskiego: Osiągnęliśmy to, na czym nam zależało Przebywająca z kilkudniową wizytą w USA Para Prezydencka, w środę po południu, złożyła kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

 

W oświadczeniu Kancelarii Prezydenta RP ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City, można przeczytać m.in. „Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że pamięć o żołnierzach, którzy zginęli za Ojczyznę, Ich godne upamiętnienie, jest czymś, co łączy nasze narody, jest naszym wspólnym dziedzictwem”.

 

 ENGLISH VERSION>>

 

Monument, usytuowany na placu Exchange Place, ma ok. 12 metrów wysokości i waży 120 ton. Tworzy go cokół z płaskorzeźbami oraz odlana w brązie, stojąca na cokole postać żołnierza przebitego na wylot bagnetem.

 

Zobacz także: Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City „Nie ma godności państwo, które nie czci swoich bohaterów”  Autorem Pomnika Katyńskiego jest polski rzeźbiarz Andrzej Pityński, którego w zeszłym roku Prezydent Andrzej Duda odznaczył Orderem Orła Białego. Andrzej Pityński tworzy w Stanach Zjednoczonych od 1974 roku. Jest autorem słynnych rzeźb pomnikowych nawiązujących do polskiego czynu niepodległościowego i polskiej historii. 

(KP)

 

 

Poleć znajomemu