Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 11 lipca 2018

Dwie rozmowy Prezydentów Polski i USA [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda dwukrotnie rozmawiał z Prezydentem USA Donaldem Trumpem o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu oraz współpracy jednostek wojskowych - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Spotkanie odbyło się przy okazji trwającego w Brukseli szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego. ENGLISH VERSION>>>

 

W środę, w ciągu dnia Prezydent Donald Trump zaprosił Prezydenta Andrzeja Dudę do sali przeznaczonej dla delegacji amerykańskiej podczas szczytu NATO.

 

Przywódcy rozmawiali przede wszystkim o „współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i współpracy jednostek wojskowych”. - Prezydenci omówili też kalendarz kontaktów politycznych na najwyższym szczeblu – powiedział Krzysztof Szczerski.

 

Do drugiej rozmowy, która odbyła się na prośbę strony polskiej, doszło podczas roboczej kolacji przywódców państw NATO przybyłych do Brukseli na szczyt Sojuszu.

 

- Prezydenci Duda i Trump rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę tej obecności, jak i o liczebność; kwestia ta leży w polu zainteresowań obu prezydentów i rozmowy polsko-amerykańskie na ten temat będą kontynuowane w najbliższej przyszłości - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta.

 

Poleć znajomemu