Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Spotkanie z Gubernatorem Generalnym Australii

  |   Ceremonia oficjalnego powitania polskiej Pary Prezydenckiej w Australii Ceremonia oficjalnego powitania polskiej Pary Prezydenckiej w Australii Ceremonia oficjalnego powitania polskiej Pary Prezydenckiej w Australii Ceremonia oficjalnego powitania polskiej Pary Prezydenckiej w Australii Spotkanie Pary Prezydenckiej z Gubernatorem Generalnym Australii i jego Małżonką Prezydent RP i Gubernator Generalny Australii Spotkanie Pary Prezydenckiej z Gubernatorem Generalnym Australii i jego Małżonką Spotkanie Pary Prezydenckiej z Gubernatorem Generalnym Australii i jego Małżonką Wystąpienie Andrzeja Dudy przed lunchem wydawanym przez Gubernatora Generalnego Australii i Małżonkę na cześć Prezydenta RP i Małżonki Spacer Prezydenta RP wraz z Gubernatorem Generalnym po ogrodzie rezydencji Widok na National Arboretum Ceremonia posadzenia drzewa w National Arboretum Ceremonia posadzenia drzewa w National Arboretum Złożenie wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza w War Memorial w Canberze Złożenie wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza w War Memorial w Canberze War Memorial. Ściana pamięci War Memorial War Memorial. Zwiedzanie ekspozycji muzeum War Memorial. Zwiedzanie ekspozycji muzeum War Memorial. Zwiedzanie ekspozycji muzeum War Memorial. Zwiedzanie ekspozycji muzeum Prezydent RP przed War Memorial w Canberze

Od ceremonii oficjalnego powitania rozpoczęło się spotkanie Pary Prezydenckiej z Gubernatorem Generalnym Australii Peterem Johnem Cosgrove'em i jego Małżonką.

  • Ceremonia oficjalnego powitania

Ceremonia odbyła się w rezydencji Gubernatora Generalnego Związku Australijskiego – Government House w Canberze. Następnie odbyło się spotkanie Pary Prezydenckiej z Gubernatorem Generalnym Peterem Johnem Cosgrove'em i Małżonką.

 

 

 

 

  • Lunch wydawany przez Gubernatora Generalnego Australii i Małżonkę na cześć Prezydenta RP i Małżonki oraz spacer po ogrodzie rezydencji

 

 

  • National Arboretum

Arboretum powstało na obszarze 250h terenu zajmowanego wcześniej przez plantacje sosnowe, które spłonęły w pożarach buszu w 2003 roku. Na terenie ogrodu rośnie ponad 48000 drzew (90 gatunków). Kolejne z nich posadził Andrzej Duda - w specjalnej alei drzew sadzonych przez gości honorowych.

 

 

 

  • ​Wizyta w War Memorial w Canberze

Następnie Prezydent udał się do War Memorial. Australijskie Mauzoleum Pamięci to pomnik-muzeum, którego głównym zadaniem jest upamiętnienie zaangażowania Australijskich Sił Zbrojnych w konfliktach międzynarodowych.

 

Andrzej Duda złożył wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zatrzymał się przy ścianie pamięci oraz obejrzał ekspozycję muzeum.

 

 

 

(PAP/AW)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu