Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 sierpnia 2018

„Dziękuję, że Polska pozostaje w Waszych sercach” [PL/ENG]

  |   Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych Wystąpienie Prezydenta RP Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Polonią w Auckland Dziękuję, że Polska zawsze pozostaje w Waszych sercach - powiedział Andrzej Duda podczas spotkania Pary Prezydenckiej z Polonią w Auckland, w Nowej Zelandii. Zachęcał też Rodaków do powrotu do kraju. - W Polsce jest ten czas, kiedy jest dobrze, w tej chwili Polska rzeczywiście się rozwija - przekonywał Prezydent. ENGLISH VERSION>>

 

- Wierzę w to i wszędzie, gdzie przyjeżdżam, staram się to mówić, że moi Rodacy wrócą. Jest nas na świecie - poza Polską - 20 mln. Jakbyśmy wszyscy wrócili, to stanowilibyśmy prawie 60-milionowy naród żyjący w naszym kraju. To nie jest żart, bo bylibyśmy wtedy potęgą na skalę europejską  - mówił Andrzej Duda.

 

- Może kiedyś się tak stanie, że Polska będzie tak atrakcyjna, że wszyscy będą chcieli do niej wracać. Wierzę w to, że dzięki mądrej polityce, dzięki dobremu prowadzeniu polskich spraw tak się stanie - dodał.

 

Zobacz także: Wizyta oficjalna w Nowej Zelandii [PL/ENG] Andrzej Duda podkreślił, że Polonia jest bardzo wartościową częścią narodowej wspólnoty. Wskazywał, że opinia o Polsce i o Polakach w Nowej Zelandii jest doskonała.

 

- Ogromnie Wam dziękuję, bo to kwestia Waszej postawy, którą tutaj prezentujecie, tego, jakimi jesteście ludźmi, biznesmenami, pracownikami, sąsiadami, żonami, mężami, przyjaciółmi, uczniami, nauczycielami. Ludzie poznają po tym, jacy jesteście i tak odbierają kraj, z którego pochodzicie. Potem dobrze myślą i mówią o Polsce, za to jestem Państwu ogromnie wdzięczny, chylę czoła - mówił Prezydent.

 

Dziękował też rodakom za bycie „budowniczymi polskiej wspólnoty i polskiej świadomości” m.in. poprzez aktywny udział w akcji Narodowego Czytania. - Bardzo za to dziękuję, że Państwo obserwujecie, co się w Polsce dzieje i podejmujecie akcje, które są dobre, ważne, budujące, cementują wspólnotę, pokazują i przekazują polską kulturę - dodał.

 

- Nigdy nie będzie takiej sytuacji, że wszyscy Polacy wrócą do Polski. Często dlatego, że już zapuścili korzenie i uważają, że to jest tak naprawdę bardziej ich miejsce życia, niż Polska, która znajduje się tysiące kilometrów stąd, za oceanem, że trudno ją w ogóle stąd zauważyć na mapie. Ale dziękuję, że Polska zawsze pozostaje w Państwa sercach, bo to jest dla mnie ogromnie ważne. Wtedy, kiedy Polska jest w sercu, to znaczy, że ten ktoś pozostaje członkiem naszej wspólnoty - podkreślił Andrzej Duda.  

 

Zobacz także: Odznaczenia państwowe dla przedstawicieli Polonii w Auckland Podczas spotkania z nowozelandzką Polonią w Domu Polskim w Auckland Prezydent wręczył odznaczenia państwowe obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej i Nowej Zelandii zasłużonym w działalności polonijnej. (WP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu