przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 4 listopada 2015

Prezydent do Polonii: Musimy wzmacniać nasze więzi

  |   Złożenie wiązanki przez Prezydenta RP pod tablicą poświęconą Józefowi Piłsudskiemu Złożenie wiązanki przez Prezydenta RP pod tablicą poświęconą Józefowi Piłsudskiemu Złożenie wiązanki przez Prezydenta RP pod tablicą poświęconą Józefowi Piłsudskiemu Prezydent otrzymał od przedstawicieli rumuńskich harcerzy harcerską chustę Prezydent otrzymał od przedstawicieli rumuńskich harcerzy harcerską chustę Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii Spotkanie prezydenta z Polonią w Ambasadzie RP w Rumunii

Musimy budować jedność, wzmacniać nasze więzi - mówił prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania z Polonią w polskiej ambasadzie w Bukareszcie.

Prezydent powiedział, że sprawy Polaków za granicą i Polonii są dla niego niezmiernie istotne. - Uważam, że musimy budować jedność, łączność, musimy wzmacniać nasze więzi - podkreślił. Przypomniał, że w Kancelarii Prezydenta działa Biuro ds. Polonii i Polaków za Granicą.

- Chciałbym też, byśmy umożliwili - z czasem, dzięki pracy dla Polski - powrót do naszego kraju tym, którzy wyjechali za chlebem, szukać lepszego życia, którzy szukali swej szansy w kraju i jej nie znaleźli - powiedział Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że taka szansa dla tych osób powstanie.
Zobacz także: Prezydent w Bukareszcie: Pokazaliśmy jedność i decyzyjność "Rumunia jest dla Polski strategicznym partnerem w regionie" Prezydent upamiętnił ofiary pożaru w klubie w Bukareszcie
Prezydent dziękował Polakom i Polonii w Rumunii za kultywowanie polskości, tym, którzy spowodowali, że w Rumunii Polska ma dobrą markę.

 
Za działalność polonijną prezydent odznaczył dwie osoby: Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP Anę Zielonkę, a Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Elżbietę Wieruszewską-Calistru.


 

Wcześniej prezydent Duda złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Bukareszcie. Od przedstawicieli rumuńskich harcerzy otrzymał harcerską chustę. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.