Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 24 września 2018

Prezydent otworzył Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku [PL/ENG]

  |   Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Prezydent Andrzej Duda otworzył w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH

Stany Zjednoczone są jednym z najlepszych i najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, także w sprawach gospodarczych – podkreślał Prezydent Andrzej Duda, otwierając w Nowym Jorku Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Zapraszał do dalszego inwestowania w Polsce. – Jestem przekonany, że warto – zaznaczył.


Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta na otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku Prezydent zwrócił uwagę, że przedsiębiorcy z USA tworzą w Polsce 200 tys. miejsc pracy, np. poprzez oddziały swoich firm działających globalnie. ENGLISH VERSION >>>


Andrzej Duda wskazywał również, że obroty gospodarcze między Polską i USA z roku na rok wzrastają. – A Polska należy do jednego z najbardziej prężnych, najlepiej rozwijających się i przodujących europejskich rynków – przekonywał. 

 


– Namawiam wszystkich inwestorów z USA do zainteresowania się Polską, w szczególności w takich branżach jak IT i wszelkie nowoczesne technologie. Jestem przekonany, że spotkacie Państwo w Polsce młodych ludzi doskonale wykształconych, ambitnych, przygotowanych, a przede wszystkim inteligentnych i gotowych do pracy – zachęcał Prezydent.


Przypomniał też, że kilka dni temu rozmawiał w Waszyngtonie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem właśnie o współpracy gospodarczej.


– Chcemy przenieść nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi, w ramach strategicznego partnerstwa, na wyższy poziom – podkreślił Andrzej Duda.

 

 

 


Prezydentowi towarzyszyli Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski i Szef BBN Paweł Soloch.

 

Zobacz także: Otwarcie Biura PAIH i uroczyste posiedzenie Senatu. Ostatni dzień wizyty w Meksyku [PL/ENG] Andrzej Duda otworzył w Sydney Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH [PL/ENG] „Wietnam dla Polski bramą do Azji, a Polska dla Wietnamu bramą do UE” PL/ENG Zagraniczne Biura Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

 

Biuro w Nowym Jorku jest czwarte, po Waszyngtonie, San Francisco i Los Angeles. W Stanach Zjednoczonych PAIH będzie miała największą sieć Zagranicznych Biur Handlowych –w sumie do końca roku planowanych jest sześć.
 

Obroty handlowe pomiędzy USA a Polską w okresie sześciu miesięcy 2018 osiągnęły wartość ponad 8 mld USD. Wartość polskich inwestycji w USA szacuje się na blisko 1 miliard dolarów.

 

Jeszcze w poniedziałek Para Prezydencka weźmie udział w uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w przyjęciu wydawanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych i Małżonkę. Ponadto, w programie wizyty w Nowym Jorku jest także udział Prezydenta Dudy w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. WIĘCEJ >>>


 

Zobacz także: „Sojusz między Polską i USA nigdy nie był tak mocny” [PL/ENG] Wspólna deklaracja o polsko-amerykańskim partnerstwie strategicznym [PL/ENG] W ubiegłym tygodniu Para Prezydencka złożyła oficjalną wizytę w USA. Jednym z tematów rozmów Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem była współpraca inwestycyjna, a także energetyczna. W ocenie Andrzeja Dudy, Polska jest dużym krajem europejskim, jest ciekawym partnerem, dla którego USA i biznes z USA jest mile widziany; jest to także perspektywa rozwinięcia swojej działalności poprzez Polskę na kraje Trójmorza.

 

Ponadto, w podpisanej wówczas wspólnej deklaracji o partnerstwie strategicznym zapisano, że sprawiedliwy i uczciwy handel jest równie istotny dla naszych stosunków dwustronnych co obrona i bezpieczeństwo, a obopólnie korzystne relacje gospodarcze stymulują wzrost i zatrudnienie po obu stronach Atlantyku. W deklaracji zaznaczono, że Polska i Stany Zjednoczone będą pogłębiały współpracę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego. - Będziemy badali nowe możliwości wynikające z transformacji rynków energii oraz podejmiemy starania, aby zwiększyć dywersyfikację energetyczną w Europie, w czym główną rolę powinna odgrywać inicjatywa prywatna - głosi tekst deklaracji.

(KG)

Lokalizacja

Poleć znajomemu