Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 10 października 2018

Prezydent rozpoczął wizytę na Słowacji

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej. Październik 2016

Prezydent Andrzej Duda w środę przed godz. 22 przybył na Słowację. W czwartek i piątek weźmie udział w szczycie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej w miejscowości Szczyrbskie Jezioro. Tematami szczytu będą m.in. wyzwania stojące przed Europą, odpowiedzialna polityka społeczna oraz postęp technologiczny.

PROGRAM PRASOWY>>

 

Oprócz Prezydenta Andrzeja Dudy w szczycie uczestniczyć będą przywódcy z Węgier Janos Ader, Czech Milosz Zeman oraz Słowacji Andrej Kiska.

 

Zobacz także: Prezydent weźmie udział w spotkaniu Prezydentów V4 na Słowacji Przywódcy państw V4 wezmą udział w panelach dyskusyjnych, które będą poświęcone tematyce współczesnych wyzwań stojących przed Europą, odpowiedzialnej polityce społecznej wspierającej grupy społecznie wrażliwe oraz postępowi technologicznemu.

 

Andrzejowi Dudzie towarzyszy Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Grupa Wyszehradzka jest nieformalną, regionalną formą współpracy czterech państw Europy Środkowej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Za datę jej powstania przyjmuje się 15 lutego 1991 r. V4 stanowi forum wymiany doświadczeń oraz wypracowywania wspólnych stanowisk w sprawach istotnych dla przyszłości regionu i UE. Prezydencja w Grupie pełniona jest na zasadzie rotacji i trwa rok. Od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. prezydencję w Grupie sprawuje Słowacja. (PAP/AW)

Poleć znajomemu