Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 24 stycznia 2019

Rozmowa Prezydenta z Sekretarzem Generalnym NATO [PL/ENG]

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem Spotkanie Prezydenta RP z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Davos z  Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Obaj politycy zgodzili się, że Sojusz Północnoatlantycki jest mocniejszy niż kiedykolwiek. ENGLISH VERSION >>>


Sekretarz Generalny Sojuszu wyraził zadowolenie z poziomu wydatków, jakie Polska przeznacza na obronność. Andrzej Duda oraz Jens Stoltenberg zgodzili się też, że trzeba przekonywać pozostałych sojuszników do sukcesywnego podnoszenia tych wydatków.

 

Politycy rozmawiali również o Ukrainie, w Iraku i Afganistanie. Andrzej Duda i Jens Stoltenberg ocenili, że konieczne są dalsze wspólne działania zmierzające do stabilizowania sytuacji oraz nakreślili dalsze możliwości współpracy. 

 

Zobacz także: Prezydent: w Davos usłyszałem gratulacje, że Polska podjęła temat Bliskiego Wschodu [PL/ENG] Dobre rozmowy w Davos m.in. z Prezydentem Brazylii i Sekretarzem Generalnym NATO [PL/ENG] Prezydent przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF). 


Andrzej Duda na środowym briefingu dla polskich dziennikarzy podkreślił, że NATO pokazało w ostatnich latach swoją żywotność, zwłaszcza w tym rejonie, w którym leży Polska, czyli w Europie Środkowej.  - Byliśmy w NATO od wielu lat, ale NATO dopiero po 2016 r., po warszawskim szczycie rzeczywiście znalazło się w Polsce - powiedział, nawiązując do rozmieszczenia w Polsce, państwach bałtyckich i Rumunii grup batalionowych Sojuszu.

 

Poleć znajomemu