Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 czerwca 2019

Prezydent w USA o współpracy energetycznej [PL/ENG]

  |   Andrzej Duda i Rick Perry w Sabine Pass Prezydentowi towarzyszy minister Krzysztof Szczerski, ambasador Piotr Wilczek i sekretarz stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk Rozmowy z Sekretarzem Energii Stanów Zjednoczonych Ameryki Rickiem Perrym Rozmowy z Sekretarzem Energii Stanów Zjednoczonych Ameryki Rickiem Perrym Andrzej Duda i Rick Perry w Sabine Pass Andrzej Duda i Rick Perry w Sabine Pass Andrzej Duda i Rick Perry w Sabine Pass Andrzej Duda i Rick Perry w Sabine Pass Konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Ricka Perry'ego Konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Ricka Perry'ego Konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Ricka Perry'ego Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wcześniej odbyło się spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych. Greater Houston Partnership Wypowiedź dla mediów Wypowiedź dla mediów

Potrzebujemy dywersyfikacji źródeł i dostaw gazu; bezpieczeństwo energetyczne jest potrzebne nie tylko w Polsce, ale w całym obszarze pomiędzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym – mówił Prezydent Andrzej Duda w gazoporcie Sabine Pass, należącym do firmy Cheniere.

ENGLISH VERSION >>>

  • Spotkanie z Rickiem Perrym i zwiedzanie gazoportu Sabine Pass

Drugiego dnia wizyty w Houston Andrzej Duda rozmawiał z Sekretarzem ds. energii USA Rickiem Perrym, wraz z którym odwiedził terminal zlokalizowany u ujścia rzeki Sabine do Zatoki Meksykańskiej. Spotkanie zwieńczyła wspólna konferencja prasowa polityków.

 

 

 

 

 

  • Konferencja prasowa Prezydenta RP i Sekretarza ds. Energii USA

– Do Polski płynie gaz z USA; płynie nie tylko do naszego kraju, ale mam nadzieję, będzie płynął też do całego regionu Europy Centralnej. To nie tylko kwestia naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa RP, ale to kwestia także bezpieczeństwa Europy Środkowej, w której spotkały się państwa, jak to nazwaliśmy, Trójmorza – dodał.  CAŁE WYSTĄPIENIE>>

 

 

 

  • Houston. Spotkanie z przedstawicielami firm energetycznych

Wcześniej Prezydent spotkał się z szefami amerykańskich firm energetycznych. – Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie tego źródła energii do Europy, przede wszystkim do Europy Centralnej. To także jest element działania w ramach Trójmorza – podkreślał Andrzej Duda.

 

 

 

W rozmowie z dziennikarzami odniósł się do porozumienia dotyczącego zwiększenia ilości kupowanego gazu z USA podpisanego w minioną środę przez Ricka Perry'ego oraz Sekretarza Stanu w KPRM, pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. Jak stwierdził Prezydent, cieszy się, że te umowy są zawierane, że współpraca się rozwija, i że w najbliższych latach przewidywane są bardzo duże dostawy gazu ze Stanów Zjednoczonych.

 

 

Prezydent odwiedził też MD Anderson Cancer Center, gdzie podpisano memorandum o współpracy tej instytucji z Ministerstwem Zdrowia RP. 

Zobacz także: Wizyta Pary Prezydenckiej w Waszyngtonie [PL/ENG] Spotkanie z Polonią w Houston [PL/ENG]

 

W czwartek w Houston Para Prezydencka spotkała się z przedstawicielami teksańskiej Polonii.(PAP/inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu