Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 czerwca 2019

Polsko-amerykańska współpraca w walce z rakiem [PL/ENG]

  |   Para Prezydencka w MD Anderson Cancer Center, jednym najnowocześniejszych centrów onkologicznych na świecie Para Prezydencka w MD Anderson Cancer Center, jednym najnowocześniejszych centrów onkologicznych na świecie W obecności Prezydenta RP podpisane zostało memorandum o współpracy w zakresie nowych technologii w leczeniu raka między tym ośrodkiem a polskim Ministerstwem Zdrowia W obecności Prezydenta RP podpisane zostało memorandum o współpracy w zakresie nowych technologii w leczeniu raka między tym ośrodkiem a polskim Ministerstwem Zdrowia Prezydent: Zwalczanie chorób nowotworowych jest jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych na najbliższe dziesięciolecia, jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Prezydent: Zwalczanie chorób nowotworowych jest jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych na najbliższe dziesięciolecia, jeśli chodzi o ochronę zdrowia. Prezydent: Zwalczanie chorób nowotworowych jest jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych na najbliższe dziesięciolecia, jeśli chodzi o ochronę zdrowia.

Drugiego dnia wizyty w Houston Para Prezydencka odwiedziła jeden z najnowocześniejszych ośrodków onkologicznych na świecie MD Anderson Cancer Center. W obecności Prezydenta RP podpisane zostało memorandum o współpracy w zakresie nowych technologii w leczeniu raka między tym ośrodkiem a polskim Ministerstwem Zdrowia.

ENGLISH VERSION >>>

 

Zobacz także: Ustawa o Narodowej Strategii Onkologicznej podpisana – Zwalczanie chorób nowotworowych jest jednym z największych wyzwań cywilizacyjnych na najbliższe dziesięciolecia, jeśli chodzi o ochronę zdrowia – mówił Andrzej Duda w centrum onkologicznym Uniwersytetu Teksas.  CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

Jak podkreślał, jednym z największych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć w Polsce, jest kwestia poprawy wskaźników wykrywalności chorób nowotworowych.

 

 

Zobacz także: Prezydent w USA o współpracy energetycznej [PL/ENG] Spotkanie z Polonią w Houston [PL/ENG] Wizyta Pary Prezydenckiej w Waszyngtonie [PL/ENG] Prezydent odniósł się do tego tematu również podczas wcześniejszej konferencji prasowej: Mam nadzieję, że uda nam się w Polsce w ciągu kilku lat stworzyć nowoczesny, na poziomie światowym system opieki nad chorymi, ale przede wszystkim także i system profilaktyki antynowotworowej, która sprawi, że tych przypadków zachorowania na raka nie będzie coraz więcej.
 

Andrzej Duda z Małżonką spotkali się następnie z pracownikami MD Anderson Cancer Center, w tym z lekarzami polskiego pochodzenia.

Poleć znajomemu