Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 17 czerwca 2019

Nowe Technologie. Wizyta w Dolinie Krzemowej [PL/ENG]

  |   Menlo Park| Spotkanie z wysokimi przedstawicielami korporacji z Silicon Valley Menlo Park| Prezydent spotkał się z kierownictwem firm m.in.: VISA, Cisco, IBM, Microsoft, Oracle i Facebook Menlo Park| Spotkanie z wysokimi przedstawicielami korporacji z Silicon Valley m.in.: VISA, Cisco, IBM, Microsoft, Oracle i Facebook Menlo Park| Spotkanie z wysokimi przedstawicielami korporacji z Silicon Valley m.in.: VISA, Cisco, IBM, Microsoft, Oracle i Facebook Menlo Park| Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii – Dziękuję za spotkanie w tym miejscu, tak znaczącym dla rozwoju światowych nowoczesnych technologii – mówił Prezydent – Silicon Valley to na pewno centrum światowej nowoczesności, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny, przemysłowy i technologii cyfrowych – dodał Forum zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu Menlo Park| Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii Wizyta w siedzibie Google'a Spotkanie Pary Prezydenckiej z wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z prezes YouTube'a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z prezes YouTube'a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z prezes YouTube'a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Spotkanie Pary Prezydenckiej z prezes YouTube'a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem Wizyta w siedzibie Google'a Wizyta w siedzibie Google'a Wizyta w siedzibie Google'a Spotkanie z polskimi inżynierami pracującymi dla Google’a Spotkanie z polskimi inżynierami pracującymi dla Google’a Spotkanie z polskimi inżynierami pracującymi dla Google’a Wypowiedź dla dziennikarzy Wypowiedź dla dziennikarzy

Prezydent Andrzej Duda, w ostatnim dniu wizyty roboczej w USA, spotkał się z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in.: IBM, Microsoft, Oracle, Facebook, Cisco i VISA.  Rozmawiał również z kierownictwem You Tube'a i Google'a.

 

W Menlo Park otworzył Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii. ENGLISH VERSION >>>


– Dziękuję za spotkanie w tym miejscu, tak znaczącym dla rozwoju światowych nowoczesnych technologii – mówił Prezydent, dodając, że Silicon Valley to na pewno centrum światowej nowoczesności, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny, przemysłowy i technologii cyfrowych. Podkreślił, że Polska, jako jedno z największych państw w naszej części Europy, ma dużą ambicję stać się hubem, z którego będą się rozprzestrzeniały możliwości biznesowe, komunikacyjne, energetyczne. CAŁE WYSTĄPIENIE >>>

 

 

 

Forum zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, aby przedstawić potencjał sektora technologicznego oraz umożliwić polskim przedsiębiorstwom nawiązanie kontaktów biznesowych z największymi na świecie firmami branży IT, funduszami Venture Capital oraz potencjalnymi partnerami z Doliny Krzemowej.

 

Wizyta w siedzibie Google'a


Prezydent z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z prezes YouTube'a Susan Wojcicki oraz wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem. 

 

 

 

Prezydent relacjonował później dziennikarzom, że spotkanie z zarządem Google’a oraz prezes YT było bardzo ciekawe i dotyczyło planów na przyszłość, także w zakresie inwestycji Google’a w Polsce. – Państwo powiedzieli, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwo w Polsce, szukają nowych możliwości rozwojowych w naszym kraju, co bardzo mnie cieszy – mówił Andrzej Duda, który spotkał się również z polskimi inżynierami pracującymi dla Google’a. CAŁA KONFERENCJA>>

 

 

 

Prezydent, pytany o podsumowanie wizyty w USA, zwrócił uwagę na niezwykle ważny komponent polityczny i spotkanie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Wizytę w Białym Domu uznał za bardzo udaną, wskazując na podpisanie porozumienia dotyczącego zwiększenia obecności armii USA w naszym kraju, w ramach NATO, a także innych porozumień m.in. ws. współpracy energetycznej.


Andrzej Duda ocenił, że współpraca polsko-amerykańska jest absolutnie współpracą strategiczną w bardzo wielu dziedzinach.

 

 

Więcej o wizycie w Stanach Zjednoczonych:

Lokalizacja

Poleć znajomemu