Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 25 września 2019

Spotkania Prezydenta w Nowym Jorku

  |   Wizyta Prezydenta RP w Nowym Jorku jest też okazją do rozmów dwustronnych z uczestnikami sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Spotkanie z z Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Donaldem Trumpem Podpisanie wspólnej deklaracji Prezydentów PL i USA na temat pogłębiania współpracy obronnej Spotkanie z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-inem Spotkanie z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-inem Spotkanie z Prezydentem Finlandii Sauli Niinistö Nowy Jork | Spotkanie z Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid Nowy Jork | Spotkanie z Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid Nowy Jork | Rozmowa z Prezydentem Kazachstanu Kasymem-Żomartem Tokajewem Nowy Jork | Rozmowa z Prezydentem Kazachstanu Kasymem-Żomartem Tokajewem Wizyta Prezydenta RP w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Wizyta Prezydenta RP w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Wizyta Prezydenta RP w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Wizyta Prezydenta RP w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Nowy Jork | Briefing prasowy Prezydenta Andrzeja Dudy Wizyta Prezydenta RP w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Uroczyste śniadanie wydane dla światowych przywódców przez Sekretarza Generalnego ONZ Uroczyste śniadanie wydane dla światowych przywódców przez Sekretarza Generalnego ONZ Uroczyste śniadanie wydane dla światowych przywódców przez Sekretarza Generalnego ONZ Uroczyste śniadanie wydane dla światowych przywódców przez Sekretarza Generalnego ONZ Uroczyste śniadanie wydane dla światowych przywódców przez Sekretarza Generalnego ONZ Spotkanie z prezes YouTube'a Susan Wojcicki Spotkanie z prezes YouTube'a Susan Wojcicki Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w przyjęciu wydawanym przez amerykańską Parę Prezydencką fot. Official White House Photo by Andrea Hanks Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich Spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich Spotkanie z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem

Przebywający w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ Prezydent Andrzej Duda rozmawiał m.in. z Prezydentem USA, Sekretarzem Generalnym ONZ oraz przywódcami Estonii, Republiki Korei, Kazachstanu, Brazylii i Ukrainy.

 

Wziął też udział w uroczystym śniadaniu wydanym przez Sekretarza Generalnego ONZ [ZDJĘCIA], natomiast we wtorek wieczorem, wraz z Pierwszą Damą, uczestniczył w przyjęciu wydawanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego Małżonkę. Spotkał się także z przedstawicielami organizacji żydowskich.

 

fot. Official White House Photo by Andrea Hanks

 

23 września

 

  • Spotkanie z Prezydentem USA 

Prezydenci Polski Andrzej Duda i USA Donald Trump podczas spotkania w Nowym Jorku podpisali wspólną deklarację dotyczącą pogłębiania współpracy obronnej. 

 

TREŚĆ DOKUMENTU [PL/ENG] >>

 

 

 

  • Spotkanie z Prezydentem Republiki Korei Moon Jae-inem

Rozmowa z Prezydentem Korei Płd. dotyczyła współpracy gospodarczej, w tym koreańskich inwestycji w Polsce w zakresie nowoczesnych technologii, przemysłu chemicznego, energii i infrastruktury transportowej, a także wymiany handlowej, która obecnie osiąga rekordowe rozmiary. ENGLISH VERSION >>

 

Prezydenci odnieśli się także do globalnych problemów bezpieczeństwa i współpracy wojskowej ze szczególnym naciskiem na cyberbezpieczeństwo. Korea Płd. przewodniczy grupie do spraw cyberbezpieczeństwa w ramach tzw. Procesu Warszawskiego w sprawach pokoju na Bliskim Wschodzie.

 

 

  • Spotkanie z Prezydentem Finlandii Sauli Niinistö

 

 

24 września

 
  • Spotkanie z Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid

Zobacz także: Szczyt Inicjatywy Trójmorza [PL/ENG] Z Prezydent Kersti Kaljulaid Andrzej Duda rozmawiał o przyszłorocznym szczycie Inicjatywy Trójmorza w Estonii i perspektywach tego spotkania.

 

– Mówiliśmy, że chcielibyśmy wzmocnić Fundusz Trójmorza do tego czasu, chcielibyśmy, żeby przystąpiło do niego więcej krajów, a także instytucji finansowych – relacjonował dziennikarzom Prezydent RP. 

 

 

  • Spotkanie z Prezydentem Kazachstanu Kasymem-Żomartem Tokajewem

 

  • Rozmowa z prezes YouTube'a Susan Wojcicki 

 

  • Uroczyste śniadanie wydane przez Sekretarza Generalnego ONZ [ZDJĘCIA]

 

 

 

Zobacz także: Oficjalna wizyta Prezydenta Ukrainy [PL/ENG] Andrzej Duda w Nowym Jorku zaprosił także do Polski Prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro. – Bardzo byśmy chcieli, aby przede wszystkim w sensie gospodarczym rynek Ameryki Południowej bardziej się otworzył na Polskę, na nasze firmy i produkty – zaznaczył. Polski Prezydent rozmawiał też w siedzibie ONZ z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

 

–  Kiedy trwa Zgromadzenie Ogólne, właściwie na każdym korytarzu można tu spotkać prezydentów i przez chwilę porozmawiać. To bardzo dobra okazja do wielu spotkań bilateralnych, nawet nie takich wcześniej zaplanowanych, tylko tych, które mają miejsce ad hock – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z dziennikarzami. CAŁA KONFERENCJA >> 

 

 

 

 

 

25 września 

  • W Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z przedstawicielami organizacji żydowskich.

 

  • Spotkanie z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem 

 

Poleć znajomemu