Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 4 grudnia 2019

Prezydent: Szczyt w Londynie to sukces NATO i zwycięstwo Polski [PL/EN]

  |   Prezydent po spotkaniu przywódców NATO w Londynie: Jest pełna zgoda na aktualizację planów kolektywnej obrony Polski Prezydent po spotkaniu przywódców NATO w Londynie: Jest pełna zgoda na aktualizację planów kolektywnej obrony Polski Prezydent po spotkaniu przywódców NATO w Londynie: Jest pełna zgoda na aktualizację planów kolektywnej obrony Polski

Zobacz także: Spotkanie przywódców NATO w Londynie Londyński szczyt był sukcesem Sojuszu Północnoatlantyckiego; jeśli chodzi o polskie sprawy w Sojuszu i bezpieczeństwo naszej części Europy, szczyt jest też zwycięstwem Polski – mówił Prezydent RP w środę po zakończeniu spotkania szefów państw i rządów krajów NATO.

 

ENGLISH VERSION>>

 

Podczas szczytu zostały odnowione zasady kolektywnej obrony Polski. – Jest na to pełna zgoda Sojuszu – podkreślił Andrzej Duda. 

 

Zaznaczył, że w rozmowach podczas szczytu wśród niebezpieczeństw wskazywano potencjalne zagrożenie rosyjskie, ale mówiono też o zagrożeniach terrorystycznych.

 

W Londynie wypełniono treścią postanowienia poprzedniego szczytu ws. stanu podwyższonej gotowości Sojuszu także w naszej części Europy; Polska włącza się do tej inicjatywy i wniesie znaczący wkład do Inicjatywy Gotowości NATO 4x30. Podczas spotkania w Londynie Prezydent zadeklarował wystawienie m.in. dowództwa jednej z sześciu brygad oraz dwóch eskadr lotniczych.

 

Poleć znajomemu