Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 21 stycznia 2020

Otwarcie Domu Polskiego w Davos [PL/EN]

  |   Prezydent Andrzej Duda i Prezes PZU Paweł Surówka oraz Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. – Polskie władze i firmy mają wielkie ambicje. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej otwarci na partnerów międzynarodowych – mówił Prezydent. Andrzej Duda dziękował przedsiębiorcom prowadzącym działalność biznesową w naszym kraju: – Boom gospodarczy Polski to także wasza zasługa. – Do zobaczenia w Polsce! – zakończył Andrzej Duda. Prezydent Andrzej Duda i Prezes PZU Paweł Surówka oraz Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. Prezydent Andrzej Duda oraz Szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski, Ambasador USA Georgette Mosbacher, Prezes PZU Paweł Surówka i Witold Dzielski z BSZ KPRP. Prezydent Andrzej Duda oraz Szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski, Ambasador USA Georgette Mosbacher, Prezes PZU Paweł Surówka i Witold Dzielski z BSZ KPRP.

– Polskie władze i firmy mają wielkie ambicje. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej otwarci na partnerów międzynarodowych – mówił na 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos Prezydent Andrzej Duda, otwierając Dom Polski.

 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>

ENGLISH VERSION>>

 

Andrzej Duda wyraził przekonanie, że wielu z obecnych na otwarciu gości już prowadzi działalność biznesową w naszym kraju. – Boom gospodarczy Polski to także wasza zasługa – podkreślił.

 


Prezydent wskazywał, że Polska znajduje się wśród najszybciej rozwijających się rynków Europy i świata. – Dwa lata temu dołączyliśmy do grupy najlepiej rozwiniętych ryków. Wymiana handlowa rośnie – powiedział. Dodał też, że spowolnienie gospodarcze obserwowane w wielu państwach na świecie nie ma negatywnego wpływu na polską gospodarkę.

Zobacz także: Prezydent: Polska liderem rozwoju w naszej części Europy [PL/EN]

 

Prezydent Andrzej Duda przebywa na 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Wizycie towarzyszą spotkania z przywódcami państw oraz z przedstawicielami biznesu.(PAP/AW)

 

Poleć znajomemu