Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 23 września 2020

Rzym. Prezydent o wspólnej walce z pandemią [PL/EN]

Prezydent wita się z dyrektor instytutu przed budynkiem   |   Rzym | Wizyta Prezydenta w Instytucie Spallanzaniego Rzym | Rozmowa z Dyrektor Generalną Instytutu Martą Brancą Rzym | Rozmowa z przedstawicielami Instytutu, w tym Dyrektor Generalną Martą Brancą Rzym | Rozmowa z przedstawicielami Instytutu, w tym Dyrektor Generalną Martą Brancą Rzym | Rozmowa z przedstawicielami Instytutu, w tym Dyrektor Generalną Martą Brancą Rzym | Wizyta Prezydenta w Instytucie Spallanzaniego Podpisanie porozumienie pomiędzy Narodowym Instytutem Chorób Zakaźnych im. Lazzaro Spallanzaniego a Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny Podpisanie porozumienie pomiędzy Narodowym Instytutem Chorób Zakaźnych im. Lazzaro Spallanzaniego a Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny Dyrektor Generalna Instytutu Spallanzaniego Marta Branca Prezydent: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w pandemii Andrzej Duda: Europa, zwłaszcza zjednoczona Europa powinna walczyć z koronawirusem razem, wspólnie w obszarze medycznym i gospodarczym Andrzej Duda: Wspólne działania są kluczem do walki z pandemią

Prezydent Andrzej Duda, który odwiedził w Rzymie Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych im. Lazzaro Spallanzaniego podkreślał, że w walce z pandemią znaczenie ma współdziałanie w obszarze przemysłowym – produkcji środków ochronnych i odkażających oraz w zakresie badań naukowych. 

 

– Nie mam wątpliwości, że powinniśmy realizować walkę z koronawirusem w obszarze medycznym i gospodarczym razem, wspólnie – Europa, a zwłaszcza zjednoczona Europa jako całość – wskazywał. 

CAŁA WYPOWIEDŹ >>
ENGLISH VERSION >>

 

 

Zobacz także: Spotkania Prezydenta z politykami w Rzymie [PL/EN] W obecności Prezydenta zostało podpisane porozumienie pomiędzy Narodowym Instytutem Chorób Zakaźnych im. Lazzaro Spallanzaniego a Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny.

 

 

 

Andrzej Duda podkreślał wagę porozumienia w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Europy, w tym produkcji materiałów ochronnych czy środków odkażających. – Powinniśmy dzięki wspólnemu działaniu, porozumieniu się, jako Europa stać się samowystarczalni, abyśmy te środki, które są potrzebne na wypadek pandemii, byli w stanie wyprodukować i zabezpieczyć sami, abyśmy nie musieli ich poszukiwać poza Europą – przekonywał. I zwrócił uwagę, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać dwie gwarancje, które mają znaczenie fundamentalne: po pierwsze – gwarancje dostawy, po drugie – gwarancje jakości.

 

 

 

Zobacz także: Prezydent rozmawiał z medykami przebywającymi na misji we Włoszech

– Włochy są symbolem walki i to skutecznej walki przeciwko koronawirusowi – mówił Andrzej Duda, podkreślając także rolę, jaką w tej walce odegrał Instytut Spallanzaniego. Przypomniał również o zaangażowaniu polskiej misji medycznej w Lombardii. 

 

♦♦♦

 

Narodowy Instytut Chorób Zakaźnych im. Lazzaro Spallanzaniego zajmuje się m.in. badaniami nad szczepionką na koronawirusa oraz metodami leczenia COVID-19. W sierpniu w szpitalu Spallanzaniego rozpoczęły się testy włoskiej szczepionki, wybrano do nich 90 ochotników z siedmiu tysięcy, którzy wyrazili gotowość udziału w tym eksperymencie. Celem tego projektu jest to, by szczepionka była gotowa wiosną przyszłego roku.

Lokalizacja

Poleć znajomemu