Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 24 września 2020

Monte Cassino. Upamiętnienie polskich żołnierzy [PL/EN]

  |   Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się także z młodzieżą polskich szkół we Włoszech Para Prezydencka na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino, złożyła kwiaty oraz wzięła udział w uroczystości upamiętniającej poległych polskich żołnierzy. Monte Cassino | Spotkanie Pary Prezydenckiej z Generałem Alessandro Veltrim Monte Cassino | Spotkanie Pary Prezydenckiej z Generałem Alessandro Veltrim Ambasada RP w Rzymie | Uroczyste odsłonięcie popiersia Gen. Władysława Andersa Popiersie odsłaniają Prezydent Andrzej Duda oraz Anna Maria Anders, córka Generała i Ambasador RP we Włoszech Ambasada RP w Rzymie | Uroczyste odsłonięcie popiersia Gen. Władysława Andersa Ambasada RP w Rzymie | Uroczyste odsłonięcie popiersia Gen. Władysława Andersa z udziałem Pary Prezydenckiej Ambasada RP w Rzymie | Uroczyste odsłonięcie popiersia Gen. Władysława Andersa z udziałem Pary Prezydenckiej

Na Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda upamiętnili polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino w maju 1944 r. 

 

Zobacz także: Spotkania Prezydenta z politykami w Rzymie [PL/EN] Rzym. Prezydent o wspólnej walce z pandemią [PL/EN] Prezydent z Małżonką złożyli kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojennym, odwiedzili także Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego oraz spotkali się z władzami miasta Cassino. Para Prezydencka rozmawiała również z młodzieżą polskich szkół we Włoszech.

ENGLISH VERSION >>

 

 

Zobacz także: Para Prezydencka na obchodach 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino [PL/ENG] – Oddaliśmy hołd polskim żołnierzom poległym w tamtej wielkiej bitwie, jednej z tych, które zdecydowały o przebiegu II wojny światowej – mówił Prezydent, zaznaczając, że w tym roku przypada 50. rocznica śmierci gen. Władysława Andersa, dowódcy 2. Korpusu Polskiego. Wskazywał też, że w tym roku obchodzimy 76. rocznicę bitwy o Monte Cassino. Ale – jak mówił – z powodu pandemii nie było możliwości, by odwiedzić to miejsce w maju, kiedy dokładnie ta rocznica przypadała. CAŁA WYPOWIEDŹ>>

 

 

 

♦♦♦

 

Przed południem w Rzymie Prezydent z Małżonką uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia popiersia generała Władysława Andersa w Ambasadzie RP.

 

 

Poleć znajomemu