Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 10 czerwca 2016

Wizyta w Forcie Kastellet i Katedrze Roskilde

  |   Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Fortu Kastellet i pomnik duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde: Katedrę-Nekropolię Królów Danii.(fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

Kolejnyh dzień wizyty w Kopenhadze, Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczął w Forcie Kastellet od złożenia wieńca przed pomnikiem duńskich żołnierzy poległych w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych od 1948 r. Prezydentowi towarzyszyła Małżonka.

 

Zobacz także: "NATO podczas szczytu w Warszawie musi podjąć stanowczą decyzję" Andrzej Duda wystąpił dziś także na Uniwersytecie Kopenhaskim z wykładem “Odliczanie przed Szczytem NATO w Warszawie: jaka jest przyszłość bezpieczeństwa europejskiego?”. A następnie wziął udział w debacie ze studentami UK i zaproszonymi gośćmi. 

 

Para Prezydencka odwiedziła również Katedrę w Roskilde, gdzie w towarzystwie luterańskiego Biskupa diecezji Roskilde zwiedziła Katedrę-Nekropolię Królów Danii. Prezydent Andrzej Duda  złożył wieniec przy grobach Króla Danii Fryderyka IX oraz Królowej Danii Ingrid

 

Zobacz także: Polska i Dania zgodne ws. agendy szczytu NATO Późnym popołudniem odbędzie się zaś spotkanie Prezydenta RP i Małżonki z Polakami mieszkającymi w Królestwie Danii połączone z ceremonią wręczenia odznaczeń państwowych.

 

Poleć znajomemu