Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 16 czerwca 2016

"Dziękuję za radość, jaką sprawili nam polscy piłkarze"

  |   Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

- Chłopaki dali z siebie wszystko; bardzo im dziękuję za tę grę, za ten wysiłek kolejny i za radość, jaką nam sprawili – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda po meczu mistrzostw Europy Polska - Niemcy, który oglądał w ambasadzie RP w Berlinie. Andrzej Duda z Małżonką polskiej drużynie kibicowali w towarzystwie przedstawicieli Polonii.

 

- Radość, jaka była po ostatnim gwizdku sędziego, to tak jakbyśmy prawie bramkę strzelili – powiedział prezydent. 

 

- Bardzo się cieszę. Widać było, że walka była ostra zwłaszcza w drugiej połowie. Sądzę, że powinniśmy uznać, że zadanie zostało wykonane, zostało dobrze wykonane. Także bardzo im dziękuję za tę grę, za ten wysiłek kolejny i za radość, jaką nam sprawili – dodał prezydent.

 

Andrzej Duda przebywa z dwudniową wizytą w Niemczech w związku z obchodami 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie. W czwartek spotkał się z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem; w piątek rozmawiał z kanclerz Angelą Merkel.

 

- Ja się tak nawet uśmiechałem wcześniej. Myślałem, że wynik remisowy byłby wynikiem jubileuszowym na 25-lecie traktatu. Taki będzie więc pewnie jutro sobie z panią kanclerz pogratulujemy, bo jeżeli jest awans, to wiadomo, że zawsze można grać trochę spokojniej. Chociaż oczywiście liczymy na to, że nasza drużyna wygra kolejne mecze – powiedział dziennikarzom prezydent.

 

Andrzej Duda dodał, że chyba nie będzie czasu, by pojechać na następny mecz, który polska drużyna rozegra z Ukrainą. - Dużo pracy jest teraz przed szczytem NATO (…) Ale zawsze kibicujemy, trzymamy kciuki – dodał.

Poleć znajomemu