Menu rozwijane

04 grudnia 2021

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką spotkali się z przedstawicielami polskiego i katarskiego biznesu.

– Mam nadzieję, że nasze dzisiejsze spotkanie będzie kolejnym krokiem w kierunku zwiększenia obecności polskiej na rynku katarskim – mówił Andrzej Duda. Prezydent zachęcał też katarskich przedsiębiorców, aby inwestowali na polskim rynku, aby interesowali się Polską.

Andrzej Duda podkreślał, że Polska jest państwem o niezwykle urozmaiconych walorach, pod każdym względem – społecznym, krajobrazowym, geograficznym. – Jest z czego u nas skorzystać, aby zarobić pieniądze – mówił. Akcentował również, że Polska jest krajem bardzo pracowitych i niezwykle ambitnych ludzi, których wielką ambicją jest podniesienie poziomu życia i dogonienie pod względem rozwojowym bogatych państw Zachodu. – I robimy to każdego dnia – zapewniał.

– Gorąco zapraszamy! Polska cały czas jest i na pewno będzie przez najbliższe dziesięciolecia wraz z całą Europą Środkową bardzo atrakcyjnym terenem do inwestowania i rozwijania działalności – przekonywał Prezydent.

003_Para_Prezydencka_Katar_biznesmeni_20211204_JS__2627.jpg [474.71 KB]

Na niedzielę zaplanowane są spotkania Prezydenta z Emirem Kataru oraz z Premierem tego państwa. Andrzej Duda weźmie też udział w polsko–katarskim okrągłym stole biznesowym. Głównymi tematami rozmów będą surowce, bezpieczeństwo energetyczne Polski i katarskie inwestycje w poszukiwanie nowych technologii pozyskiwania energii.

Prezydentowi towarzyszą Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch i Sekretarz Stanu w KPRP Małgorzata Paprocka.

Może Cię zainteresować Wizyta w Narodowym Centrum Dowodzenia Wizyta w bazie Straży Ochrony Wybrzeża Kataru Min. Kumoch: w Katarze o współpracy energetycznej