przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 9 czerwca 2016

Polska i Dania zgodne ws. agendy szczytu NATO

Polska i Dania są zgodne w sprawie agendy szczytu NATO w Warszawie i potencjalnych niebezpieczeństw stojących przed krajami Sojuszu - podkreślił prezydent Andrzej Duda w czwartek po rozmowie z duńskim premierem Larsem Løkkem Rasmussenem. 
Czwartek, 9 czerwca 2016

Audiencja u królowej Małgorzaty

W pierwszym dniu wizyty w Królestwie Danii Prezydent RP Andrzej Duda został przyjęty na prywatnej audiencji u Jej Królewskiej Mości Małgorzaty II w Pałacu Amalienborg w Kopenhadze. 
Czwartek, 9 czerwca 2016

Intensywny dialog ws. nowej infrastruktury sektora energetycznego

Prezydent Andrzej Duda wziął w czwartek w Kopenhadze udział w otwarciu Polsko-Duńskiego Forum Biznesu. - Jesteśmy sąsiadami na Morzu Bałtyckim i rozwój naszego regionu powinien być naszą wspólną ambicją – podkreślił prezydent. 
Czwartek, 9 czerwca 2016

Prezydent upamiętnił bohaterskie polsko-duńskie małżeństwo

W czwartek w Kopenhadze w Katedrze św. Oskara Para Prezydencka wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Lucjana i Annę "Lone" Masłochów, członków antyhitlerowskiego ruchu oporu w Danii. 
Środa, 8 czerwca 2016

Para Prezydencka z wizytą w Królestwie Danii

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w środę wieczorem do Danii. Dwudniową wizytę prezydent rozpocznie w czwartek od udziału w polsko-duńskim forum biznesowym, spotka się także z duńskim premierem Larsem Lokke Rasmussenem. 
Niedziela, 5 czerwca 2016

Para Prezydencka na Mszy św. kanonizacyjnej bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda uczestniczyli na placu Świętego Piotra w Watykanie we mszy kanonizacyjnej ojca Stanisława Papczyńskiego - założyciela pierwszego polskiego zakonu męskiego, opiekuna biednych i chorych. 
Sobota, 4 czerwca 2016

"Wybory 4 czerwca 1989 r. nie były w pełni wolne"

Prezydent Andrzej Duda w Neapolu (fot. Andrzej Hrechorowicz/ KPRP)
Wybory 4 czerwca 1989 r. nie były w pełni wolne – powiedział prezydent w sobotę w Neapolu. Podkreślił, że Polacy powiedzieli tego dnia „nie” funkcjonariuszom komunistycznego systemu PZPR, ale ludzi tych i tak wprowadzono wówczas do Sejmu. 
Sobota, 4 czerwca 2016

Wystawa rzeźb Igora Mitoraja i upamiętnienie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zwiedził w sobotę wystawę rzeźb Igora Mitoraja w Pompejach. W Neapolu złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. 
1 POPRZEDNIA 25262728293031  39
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.