Menu rozwijane

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką złożyli oficjalną wizytę w Republice Cypryjskiej. Polski przywódca rozmawiał z Prezydentem Cypru Nicosem Anastasiadesem, odwiedził też siedzibę Sił Pokojowych ONZ na Cyprze.
Prezydent Andrzej Duda z Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Ambasadzie RP w Nikozji z przedstawicielami cypryjskiej Polonii. – Dziękuję, że pamiętacie o Polsce – podkreślał Prezydent.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził siedzibę Sił Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych na Cyprze (UNFICYP) i spotkał się z szefową misji Elizabeth Spehar.
Prezydent Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przybyli w środę na Cypr. Polski przywódca spotka się z Prezydentem Nicosem Anastasiadesem, złoży też wizytę w siedzibie Sił Pokojowych ONZ na Cyprze.
Para Prezydencka złożyła wizytę w siedzibie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP) z okazji 100-lecia istnienia tej najstarszej na świecie samopomocowej organizacji zrzeszającej byłych polskich żołnierzy.
Andrzej Duda wziął udział w organizowanej przez ONZ debacie wysokiego szczebla na temat energii. W wystąpieniu zapowiedział podwojenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym i podkreślił szczególną rolę energetyki wiatrowej.
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkali się z Polonią w Linden w stanie New Jersey. – Wszyscy Państwo przykładacie rękę do tego, aby utrzymać tu polskość – mówił Prezydent.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w Nowym Jorku z ocalałym z Holokaustu Edwardem Mosbergiem.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku funkcjonariuszami New York Police Department. Został zaproszony przez policjantów i policjantki polskiego pochodzenia.
Na zaproszenie US Chamber of Commerce Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu. Temat rozmów: relacje handlowe oraz współpraca inwestycyjna.
Drugiego dnia wizyty w Nowym Jorku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda uczcili pamięć ofiar ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r.
W siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydent Republiki Estońskiej Kersti Kaljulaid, Prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem oraz Prezydentem Republiki Litewskiej Gitanasem Nausėdą.
W Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Czarnogóry Milo Đukanovićem. Rozmowa dotyczyła m.in. poszerzenia UE o nowych członków.
Podczas drugiego dnia wizyty w Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Szefem UN OCHA, Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej oraz Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. Wsparcia Operacyjnego.
Solidarność wobec pandemii, nieodwracanie się od praw człowieka, rozwój ONZ uwzględniający prymat prawa międzynarodowego oraz odwaga w realizowaniu ambitnych celów w walce o planetę, powinny być naszą dewizą i wspólnym działaniem – mówił Prezydent.