Menu rozwijane

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku z Prezydentem Republiki Turcji Recepem Tayyipem Erdoğanem. Wśród tematów rozmowy: Afganistan, poparcie dla Ukrainy, współpraca gospodarcza.
W Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydent Republiki Mołdawii Maią Sandu oraz Premierem Gruzji Iraklim Garibaszwilim.
Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem uczestniczyli w śniadaniu roboczym zorganizowanym przez think-tank Atlantic Council. Spotkanie poświęcone było Inicjatywie Trójmorza.
Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ ds. Operacji Pokojowych Jean-Pierre’em Lacroix. Rozmowa dotyczyła ewentualnego wsparcia technicznego i sprzętowego Polski dla misji pokojowych ONZ.
Prezydent Andrzej Duda, który rozpoczął wizytę w Nowym Jorku spotkał się z Prezydentem Federacyjnej Republiki Brazylii Jairem Bolsonaro. Rozmowa odbyła się w siedzibie ONZ. Jeszcze we wtorek Prezydent weźmie udział w debacie generalnej 76. sesji ZO ONZ.
Podczas 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Mongolii Uchnaagijnem Chürelsüchem. Przywódcy rozmawiali m.in. o perspektywach współpracy po ponownym otwarciu ambasady RP w Mongolii.
21.09.2021
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką rozpoczyna dziś wizytę w Stanach Zjednoczonych, podczas której m.in. weźmie udział w debacie generalnej 76. sesji Zgromadzenia ONZ w Nowym Jorku.
Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w Rzymie w XVI spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos, zrzeszającej prezydentów kilkunastu państw Europy. Za trzy lata gospodarzem spotkania będzie Polska.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli we wtorek kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie.
Współpraca infrastrukturalna, wzmocnienie więzi gospodarczych i handlowych, a także sytuacja na granicy polsko-białoruskiej – znalazły się wśród tematów rozmów Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Węgier Jánosa Ádera.
W Ambasadzie RP w Kiszyniowie Prezydent wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom lokalnych środowisk opiniotwórczych, artystycznych, naukowych i biznesowych. Wcześniej odwiedził m.in. Bibliotekę im. Adama Mickiewicza.
Obchody Dnia Niepodległości oraz spotkanie z Prezydentami Mołdawii, Rumunii i Ukrainy to główne punkty programu drugiego dnia wizyty Andrzeja Dudy w Kiszyniowie.
Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczął dziś dwudniową wizytę w Mołdawii. W piątek weźmie udział w obchodach Dnia Niepodległości Mołdawii, spotka się też z Prezydentami Rumunii i Ukrainy.
W centrum logistycznym „BIOKON” w Kijowie Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w przekazaniu pomocy solidarnościowej dla Ukrainy. To m.in. sprzęt medyczny, mający pomóc w walce z pandemią Covid-19, w tym szczepionki.
Na pl. Niepodległości w Kijowie Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach z okazji 30-lecia Niepodległości Ukrainy.