przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 27 kwietnia 2016

"Klucz do przyszłości jest w jedności" 

- To spotkanie ma wymiar symboliczny - spotykają się prezydenci państw na krańcach UE - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z Prezydentem Portugalii. Prezydent RP zaprosił także Portugalczyków do Polski na Światowe Dni Młodzieży. 
Poniedziałek, 18 kwietnia 2016

"Rozmawiając z Rosją, NATO powinno pokazywać charakter"

W poniedziałek na placu św. Aleksandra Newskiego polskiego Prezydenta oficjalnie powitał Prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew. Andrzej Duda otrzymał także najwyższe bułgarskie odznaczenie - Starą Płaninę z wstęgą. 
Niedziela, 17 kwietnia 2016

"Pamiętam o Polakach mieszkających poza granicami"

17-18 kwietnia 2016 roku (niedziela-poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przebywał z wizytą w Republice Bułgarii. To pierwsza oficjalna wizyta Prezydenta RP w tym państwie od 13 lat. 
Piątek, 1 kwietnia 2016

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem USA

Prezydent Andrzej Duda odbył dwustronną rozmowę z prezydentem USA Barackiem Obamą przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu dla uczestników Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. 
Piątek, 1 kwietnia 2016

"Polska w awangardzie działań dotyczących bezpieczeństwa nuklearnego"

- Polska jest w awangardzie państw działających na rzecz bezpieczeństwa nuklearnego i radiologicznego - mówił w piątek prezydent Andrzej Duda na Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego, w którym uczestniczyło w Waszyngtonie ponad 50 państw świata. 
Piątek, 1 kwietnia 2016

"Chcemy szerszego udziału wojsk NATO w regionie" 

- Polska będzie zabiegać przed szczytem NATO w Warszawie o obecność na naszym terytorium nie tylko wojsk USA, ale także innych krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także infrastrukturę natowską – powiedział w piątek w Waszyngtonie Andrzej Duda. 
Czwartek, 31 marca 2016

Prezydent obejrzał kolekcję życzeń Polaków dla Amerykanów z 1926 roku

Prezydent Andrzej Duda obejrzał w czwartek w Bibliotece Kongresu USA kolekcję życzeń Polaków dla Amerykanów z 1926 roku. Spotkał się także z kierownictwem Instytutu Polityki Światowej oraz z Przewodniczącym Komisji Helsińskiej. 
Środa, 30 marca 2016

Andrzej Duda podziękował Polonii w USA za dbanie o dobre imię Polski 

Prezydent Andrzej Duda podziękował Polonii w USA m.in. za "spokojne i rzeczowe" tłumaczenie elitom w Stanach Zjednoczonych rzeczywistego obrazu ostatnich zmian w naszym kraju. 
1 POPRZEDNIA 28293031323334  39
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.