Menu rozwijane

Podczas wizyty na Ukrainie Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z metropolitą lwowskim arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim.
Dziękuję, że pamiętacie o polskości – mówił Prezydent RP podczas spotkania z Polakami mieszkającymi na Ukrainie, członkami Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.
Podczas wizyty w Kijowie Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Wspólnym oświadczeniem w sprawie Białorusi zakończyło się spotkanie Prezydentów Estonii, Łotwy, Litwy i Polski w Kijowie. – Wola Narodu Białoruskiego powinna być główną wytyczną dla kształtowania przyszłości Republiki Białorusi – zgodzili się Prezydenci.
Kwestia Krymu nie jest nam, Polakom, obojętna, a także nikt z nas, tu zgromadzonych, nie będzie obojętny wobec ewidentnego łamania prawa międzynarodowego oraz niszczenia integralności terytorialnej Ukrainy – zapewnił Prezydent podczas szczytu w Kijowie.
W Operze Narodowej Ukrainy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie Prezydent Andrzej Duda wziął udział w koncercie z okazji 30-lecia Niepodległości Ukrainy.
Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę do Kijowa, gdzie w poniedziałek weźmie udział w szczycie Platformy Krymskiej, a we wtorek – w obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy; tego dnia spotka się także z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.
Prezydent Andrzej Duda obserwował zmagania polskich koszykarzy 3x3 w meczach z Łotwą oraz z Japonią podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Prezydent kibicował również grającym debla tenisistom Hubertowi Hurkaczowi i Łukaszowi Kubotowi oraz siatkarzom.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Tokio z Premierem Japonii Yoshihide Sugą. Rozmowa dotyczyła m.in. politycznej i gospodarczej współpracy dwustronnej oraz zaangażowania japońskich podmiotów biznesowych i inwestycyjnych w ramach Inicjatywy Trójmorza.
Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w ceremonii otwarcia 32. letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Największą sportową imprezę na świecie otworzył Cesarz Japonii Naruhito.
Prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji u Jego Cesarskiej Mości Cesarza Naruhito. W Tokio Prezydent RP wziął też udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Tokio z Przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. Prezydent RP wziął także udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich.
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w Tokio z Prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Rozmowa dotyczyła m.in. amerykańsko-niemieckiego porozumienia w sprawie Nord Stream 2.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Tokio Ośrodek Pomocy Społecznej Fukudenkai, który w latach 20. ubiegłego wieku udzielił pomocy sierotom po polskich zesłańcach na Syberię.
W stolicy Bułgarii zakończył się drugi dzień szczytu Inicjatywy Trójmorza z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy. Wczoraj przywódcy wzięli udział w Forum Biznesu.