przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 25 listopada 2015

Prezydent Duda z przywódcą Chin o współpracy i partnerstwie 

Mam wielkie nadzieje, że strategiczne partnerstwo między Polską a Chinami będzie kontynuowane - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Pekinie z Przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. 
Wtorek, 24 listopada 2015

Prezydent o partnerstwie z Chinami ws. "Jednego Pasa i Jednego Szlaku"   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Adyv3ZdLB6A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania we wtorek w Suzhou z chińskim premierem Li Keqiangiem wyraził nadzieję, że Polska stanie się podstawowym partnerem Chin w Europie w ramach chińskiego projektu "Jednego Pasa i Jednego Szlaku". 
Wtorek, 24 listopada 2015

"Europa Środkowo-Wschodnia ma ogromne znacznie dla rozwoju stosunków z Chinami"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Sk11VKHPbgM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

- Mimo różnorodności kraje Europy Środkowo-Wschodniej potrafią działać solidarnie nie tylko w interesach politycznych, ale także, gdy chodzi o wspólne projekty gospodarcze - mówił we wtorek w Suzhou we wschodnich Chinach prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 23 listopada 2015

"Chcemy współpracować z Chinami dla rozwoju Polski i Europy"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/2pvDG7SLWIs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Mam nadzieję, że to kolejne spotkanie da kolejny impuls do współpracy między Chinami a Polską, współpracy nie tylko gospodarczej, ale także kulturalnej czy naukowej - powiedział prezydent w Szanghaju, gdzie otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze. 
Niedziela, 22 listopada 2015

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Chinach

Udział w forum gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin oraz spotkania z najwyższymi przedstawicielami władz Państwa Środka zaplanowano podczas rozpoczynającej się w poniedziałek wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach. 
Poniedziałek, 9 listopada 2015

"Sprawy kontaktów z Polakami za granicą są dla mnie bardzo ważne" 

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z włoską Polonią w Ambasadzie RP w Rzymie w poniedziałek mówił, że będzie zachęcał nowy rząd, by wykorzystywać potencjał Polaków mieszkających za granicą. 
Poniedziałek, 9 listopada 2015

„Udział premier w szczycie na Malcie to kwestia dobrej woli”

Przebywający z wizytą w Watykanie prezydent Andrzej Duda mówił w rozmowie z dziennikarzami, że w czasie ustalania daty pierwszego posiedzenia Sejmu ani Kancelaria Prezydenta, ani on bezpośrednio, nie miał żadnej informacji od MSZ na temat terminu szczytu. 
Poniedziałek, 9 listopada 2015

Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kmTPJdfWkUw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ponad 20 minut trwała w poniedziałek przed południem rozmowa w cztery oczy prezydenta z papieżem Franciszkiem. - Niech Matka Boska opiekuje się Ojcem Świętym - powiedział Andrzej Duda do papieża, prosząc o modlitwę. 
1 POPRZEDNIA 37383940414243  44
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.