Menu rozwijane

W stolicy Bułgarii trwa dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy. – Inicjatywa to strategiczna odpowiedź naszego regionu na obecne wyzwania, w szczególności po pandemii – podkreślił Andrzej Duda.
W Bratysławie Prezydent RP wziął udział w konferencji GLOBSEC. – Odbudowa gospodarek będzie trudniejsza, jeżeli cały globalny organizm gospodarczy nie będzie w pełni zdrowy – podkreślił Andrzej Duda.
W Brukseli Prezydent Andrzej Duda wziął udział w szczycie przywódców krajów NATO. Na marginesie szczytu Prezydent RP rozmawiał m.in. z przywódcami USA i Francji.
Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę wieczorem do Brukseli, gdzie weźmie udział w poniedziałkowym szczycie NATO.
Podczas drugiego dnia wizyty w Gruzji Prezydent Andrzej Duda prowadził polityczne rozmowy m.in. z Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili i Premierem Iraklim Garibaszwilim.
W ambasadzie RP w Tbilisi Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe.
W Operze Narodowej w Tbilisi Para Prezydencka wzięła udział w uroczystym koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości Gruzji.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś linię rozgraniczenia między Gruzją a tzw. Osetią Południową, gdzie stacjonuje Misja Obserwacyjna UE. W listopadzie 2008 r. wizytował tam również Prezydent Lech Kaczyński.
26.05.2021
Para Prezydencka uczestniczyła w obchodach Dnia Niepodległości Gruzji. Andrzej Duda był jedynym prezydentem innego kraju, który wziął w nich udział. Jako honorowy gość wygłosił wystąpienie.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli wieniec przed pomnikiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi.
Para Prezydencka spotkała się z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego, który stacjonuje w Turcji w ramach misji NATO monitorowania bezpieczeństwa w basenie Morza Czarnego i Morza Śródziemnego.
W historycznej polskiej osadzie pod Stambułem – Adampolu (po turecku Polonezköy) Para Prezydencka spotkała się z mieszkającymi tu Polakami. – Jesteście już od kilku pokoleń wspaniałymi ambasadorami Rzeczpospolitej – mówił Andrzej Duda.
Para Prezydencka spotkała się z Patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem I. – To szczególny czas, kiedy wspólnie z naszymi rodakami, ale także naszymi współobywatelami pochodzenia białoruskiego modlimy się o pokój – mówił Andrzej Duda.
Podczas drugiego dnia wizyty w Turcji Prezydent Andrzej Duda złożył wizytę na Cmentarzu Feriköy w Stambule. Odsłonił tu tablicę ku czci polskiego konsula, który w czasie wojny – wystawiając fałszywe dokumenty – uratował od Zagłady setki Żydów.
O bezpieczeństwie oraz współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego w kontekście szczytu NATO rozmawiali w Ankarze Prezydenci Andrzej Duda i Recep Tayyıp Erdoğan.