przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 12 czerwca 2019

Wizyta Pary Prezydenckiej w Waszyngtonie [PL/ENG] 

Decyzja w sprawie zwiększania obecności amerykańskich wojsk w Polsce podjęta! Prezydenci Polski i USA podpisali deklarację o zacieśnieniu współpracy obronnej. W dokumencie szereg konkretnych inicjatyw zwiększających nasze bezpieczeństwo. 
Czwartek, 6 czerwca 2019

Szczyt Inicjatywy Trójmorza [PL/ENG] 

Przywódcy Inicjatywy Trójmorza przyjęli deklarację, której celem jest podkreślenie europejskiego, euroatlantyckiego i regionalnego wymiaru współpracy, a także jej pogłębienie m.in. dzięki: funduszowi IT, forum biznesowemu i sieci Izb Handlowych. 
Środa, 5 czerwca 2019

Wizyta Prezydenta w Słowenii [PL/ENG]

Andrzej Duda wziął w Słowenii udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza. Wspólnie z przywódcami państw tego gremium uczestniczył dziś w otwarciu Forum Biznesu Państw IT. Wcześniej spotkał się m.in. z Prezydentem Borutem Pahorem. 
Wtorek, 4 czerwca 2019

Z szefem NATO o planach zwiększenia obecności militarnej USA w Polsce [PL/ENG]

Rozmowy Prezydenta Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem dotyczyły polskich negocjacji z USA w związku z planami zwiększenia amerykańskiej obecności militarnej w Polsce i w naszej części Europy. 
Wtorek, 4 czerwca 2019

Spotkanie Prezydentów Polski i Ukrainy [PL/ENG]

– Zapewniłem Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że Polska nieustannie wspiera proeuropejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy – podkreślił Andrzej Duda po spotkaniu w Prezydentem Ukrainy w Brukseli. 
Piątek, 31 maja 2019

Wizyta Prezydenta w Azerbejdżanie [PL/ENG] 

Współpraca dwustronna w dziedzinie transportu, infrastruktury, handlu i energetyki to tematy rozmów Prezydenta Andrzeja Dudy z Prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. 
Sobota, 18 maja 2019

Para Prezydencka na obchodach 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino [PL/ENG]

Dajemy wielkie świadectwo miłości wobec tych, którzy oddali życie za ojczyznę i wielkiego szacunku, jakim ta ojczyzna darzy ich ofiarę i bohaterstwo – powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. 
Czwartek, 9 maja 2019

Szczyt państw Europy Południowo-Wschodniej [PL/ENG] 

Integracja Europy Południowo-Wschodniej z UE jest konieczna i bardzo potrzebna obu stronom – podkreślił Prezydent Andrzej Duda, który, jako gość specjalny, uczestniczył w Szczycie Liderów Procesu Brdo-Brijuni w Tiranie. 
1 POPRZEDNIA 2345678  44
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.