Menu rozwijane

16 maja 2018
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City (1)
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City (2)
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City (3)
Prezydent Andrzej Duda, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City (4)
o1778026438.jpg
o247959830.jpg
o2070045417.jpg
o1881216991.jpg

Może Cię zainteresować Para Prezydencka rozpoczęła wizytę w USA [PL/EN] Min. Szczerski: Prezydent oczekuje poszanowania Pomnika Katyńskiego Minister Łapiński ws. Pomnika Katyńskiego: Osiągnęliśmy to, na czym nam zależało Przebywająca z kilkudniową wizytą w USA Para Prezydencka, w środę po południu, złożyła kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

W oświadczeniu Kancelarii Prezydenta RP ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City, można przeczytać m.in. „Prezydent Andrzej Duda jest przekonany, że pamięć o żołnierzach, którzy zginęli za Ojczyznę, Ich godne upamiętnienie, jest czymś, co łączy nasze narody, jest naszym wspólnym dziedzictwem”.

 ENGLISH VERSION>>

Monument, usytuowany na placu Exchange Place, ma ok. 12 metrów wysokości i waży 120 ton. Tworzy go cokół z płaskorzeźbami oraz odlana w brązie, stojąca na cokole postać żołnierza przebitego na wylot bagnetem.

Może Cię zainteresować Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP ws. Pomnika Katyńskiego w Jersey City „Nie ma godności państwo, które nie czci swoich bohaterów”  Autorem Pomnika Katyńskiego jest polski rzeźbiarz Andrzej Pityński, którego w zeszłym roku Prezydent Andrzej Duda odznaczył Orderem Orła Białego. Andrzej Pityński tworzy w Stanach Zjednoczonych od 1974 roku. Jest autorem słynnych rzeźb pomnikowych nawiązujących do polskiego czynu niepodległościowego i polskiej historii.

(KP)

Para Prezydencka złożyła kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City - zdjęcie w treści artykułu

Para Prezydencka złożyła kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w Jersey City - zdjęcie w treści artykułu nr 1