Menu rozwijane

21 sierpnia 2018

Państwo, które likwiduje swoje placówki na świecie, cofa się, a państwo, które je tworzy rozwija się, pokazuje siłę, moc, a przede wszystkim swoją ambicję - powiedział Prezydent Andrzej Duda, otwierając we wtorek w Sydney Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). ENGLISH VERSION>>

Prezes PAIH Tomasz Pisula podkreślił, że biuro w Sydney jest już 50. placówką agencji na świecie. - Pan Prezydent był z nami od samego początku. 15 miesięcy temu mieliśmy zaszczyt, że Prezydent otworzył nasze pierwsze biuro w Mexico City – mówił Pisula. Może Cię zainteresować „Polska chce stać się centrum energetycznym Europy Środkowo-Wschodniej” [PL/ENG] Wystąpienie Prezydenta RP na otwarciu biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sydney

- To prawda, że od początku swojej prezydentury obiecałem wspierać te wielkie ambicje, które PAIH ma jeśli chodzi o umożliwianie polskiej ekspansji na światowe rynki – mówił Prezydent. Zaznaczył, że jeszcze będąc posłem do Sejmu oraz do Parlamentu Europejskiego „z zażenowaniem” patrzył na likwidację polskich placówek dyplomatycznych w wielu miejscach na świecie.

W późniejszej rozmowie z polskimi dziennikarzami Prezydent wyraził satysfakcję, że kolejne biuro PAIH zostało otwarte „w centrum biznesowym wielkiego australijskiego miasta”, jakim jest Sydney.

- Także moje spotkanie z wielkimi australijskimi inwestorami, którzy inwestują w Polsce, pokazuje jak bardzo wiele można zdziałać będąc otwartym na inwestycje i będąc samemu zdecydowanym, by dokonywać ekspansji na rynki międzynarodowe - powiedział Andrzej Duda.

Biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zostało otwarte w Governor Phillip Tower w bizesowej dzielnicy w centrum Sydney.

  • Andrzej Duda spotkał się w Sydney również z inwestorami oraz z młodymi polskimi przedsiębiorcami i start-upowcami działającymi w Australii.

Andrzej Duda otworzył w Sydney Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu

Prezydent RP na otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sydney (1)
Prezydent RP na otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Sydney (2)
Prezydent Andrzej Duda i wiceburmistrz Sydney Angela Vithoulkas (3)
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Sydney również z inwestorami i przedsiębiorcami (4)
Wypowiedź Prezydenta RP dla mediów (5)
o149770990.jpg
o1368554548.jpg
o1432560833.jpg
o617693525.jpg
o1461168380.jpg

Lokalizacja