Menu rozwijane

13 czerwca 2021
Prezydent przybył do Brukseli (1)
Wylot Prezydenta Andrzeja Dudy do Brukseli (2)
Prezydent przybył do Brukseli (3)
o944714267.jpg
o1555124649.jpg
o240887736.jpg

Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę wieczorem do Brukseli, gdzie weźmie udział w poniedziałkowym szczycie NATO. 

PROGRAM PRASOWY >>

Jak podkreśla szef Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski, Polska oczekuje, że na szczycie NATO zostanie wyraźnie podniesiona i potwierdzona kwestia kontytuowania amerykańskiego zaangażowania w bezpieczeństwo Europy, w tym wschodniej flanki Sojuszu.

– Czekamy na to, jaką koncepcję bezpieczeństwa przedstawi strona amerykańska. Oczekujemy, że będzie w niej bardzo wyraźne podniesione to, o czym administracja Prezydenta Bidena mówiła już wcześniej, czyli sprawa kontynuowania, a nawet wzmocnienia zaangażowania amerykańskiego w bezpieczeństwo Europy, w tym wschodniej flanki NATO. Takie było też przesłanie Prezydenta Bidena na szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki. Oczekujemy, że zostanie to potwierdzone na szczycie NATO w Brukseli – wskazywał minister.

Z kolei jak zaznacza szef BBN Paweł Soloch, strona polska oczekuje, że na szczycie NATO w Brukseli sojusznicy zadeklarują przyjęcie na kolejnym spotkaniu przywódców nowej koncepcji strategicznej. – Będziemy przypominać na szczycie o dążeniach Gruzji, Ukrainy, Mołdawii do zbliżenia, a docelowo członkostwa w strukturach euroatlantyckich, NATO i UE – zapowiedział szef BBN.

Prezydent przybył do Brukseli na szczyt NATO - zdjęcie w treści artykułu