Menu rozwijane

05 grudnia 2018
Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda przybył do Waszyngtonu, gdzie weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych b. Prezydenta USA George’a H.W. Busha – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Na pokładzie samolotu, którym leciał Andrzej Duda, obecny był też b. Prezydent Lech Wałęsa.

41. prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie pochowany z honorami państwowymi po kilkudniowych uroczystościach żałobnych w Waszyngtonie i w stanie Teksas. Środa 5 grudnia ma być w USA dniem żałoby narodowej.

W środę trumna ze zwłokami George’a H.W. Busha zostanie przewieziona z Kapitolu do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie o godz. 11 czasu miejscowego (godz. 17 w Polsce) rozpocznie się nabożeństwo żałobne. Udział w nim weźmie Prezydent USA Donald Trump z małżonką, przedstawiciele rządów, dyplomaci i najbliżsi zmarłego. (PAP)

ENGLISH VERSION>>

Może Cię zainteresować Kondolencje w związku ze śmiercią George’a H. W. Busha [PL/EN] Prezydent przychylił się do prośby Lecha Wałęsy ws. wyjazdu na pogrzeb George’a H. W. Busha Ten znamienity amerykański mąż stanu, bohaterski weteran II wojny światowej, nieustraszony wojownik okresu  zimnej wojny i honorowy obywatel mojego rodzinnego Krakowa, był zawsze wielkim przyjacielem Polski i Polaków - napisał polski Prezydent w depeszy kondolencyjnej.

Prezydent weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych George'a H.W. Busha [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu

George H.W. Bush, w latach 1989-1993 prezydent USA, a wcześniej wiceprezydent w administracji Ronalda Reagana, zmarł w piątek wieczorem w wieku 94 lat.

Lokalizacja