Menu rozwijane

14 listopada 2016

We wrześniu odbyła się impreza "Start-upy w Pałacu", podczas której młodzi ludzie zaprezentowali Andrzejowi Dudzie swoje innowacyjne projekty. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

o72147979.jpg

Zgodnie z obietnicą, Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty w Szwajcarii towarzyszą przedstawiciele pięciu start-upów, którzy otrzymali paszport prezydencki podczas gali start-upów w Pałacu. W prezydenckim samolocie miejsca zajęli przedstawiciele Migam, Kontakt.io, VoicePi, Photon i FlyTech UAV.

Może Cię zainteresować Startupy w Pałacu

We wtorek na politechnice w Lozannie prezydent Duda weźmie udział w sesji podsumowującej warsztaty dotyczące start-upów. 

- Pierwsza grupa tych nowych, innowacyjnych firm pojechała z nami do Szwajcarii i dla nich zorganizowane będzie seminarium na politechnice w Lozannie z udziałem przedsiębiorców, naukowców, tych którzy dziś budują markę nowoczesnej gospodarki Szwajcarii - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Również we wtorek w Genewie Andrzej Duda odwiedzi ośrodek naukowo-badawczy CERN. - Tam pan prezydent spotka się z polskimi naukowcami, by pokazać nasz wkład badawczy i naukowy w rozwój nowoczesnej gospodarki, badań naukowych - mówił Sekretarz Stanu w KPRP.

- To pierwsza misja gospodarcza towarzysząca wizycie pana prezydenta zorganizowana w nowym formacie zapowiedzianym przez pana prezydenta, przez wicepremiera Morawieckiego, a więc misja, której uczestnikami są nie tradycyjny biznes, ale młodzi polscy innowatorzy – wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Poinformowała, że polscy młodzi przedsiębiorcy spotkali się ze swoimi partnerami ze Szwajcarii, a także z przedstawicielami dużych firm telekomunikacyjnych i informatycznych. Wiceminister Emilewicz powiedziała, że szwajcarskie fundusze inwestycyjne są skłonne inwestować w polskie start-upy. 

Może Cię zainteresować "Państwo powinno wspierać młode, polskie firmy"

Podczas wrześniowej gali start-upów w Pałacu Prezydenckim siedem z nich otrzymało prezydencki paszport, który uprawnia do wstępu na pokład samolotu specjalnego, którym Andrzej Duda udawać się będzie w podróże zagraniczne. Dzięki temu przedstawiciele wyróżnionych start-upów mogą w ciągu najbliższego roku towarzyszyć prezydentowi podczas jednej z takich podroży, aby w ten sposób promować swój pomysł także za granicą. (Inf. własna/PAP)