Menu rozwijane

03 lutego 2022

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek wieczorem w Tbilisi z Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili. Rozmowa dotyczyła sytuacji wokół Ukrainy. Prezydent zatrzymał się w Tbilisi w drodze do Pekinu. 

– Chcę podziękować Pani Prezydent za zaproszenie na spotkanie w Tbilisi, za możliwość rozmawiania dzisiaj o bardzo ważnych sprawach nie tylko naszych europejskich, ale – śmiało można powiedzieć – światowych – mówił Andrzej Duda na wspólnej konferencji z Salome Zurabiszwili. CAŁA WYPOWIEDŹ>>

– Cieszę się, że mogłem odbyć z Panią Prezydent te konsultacje w sprawie sytuacji w Europie, sytuacji wokół Ukrainy, ale chcę podkreślić sytuacji, która emanuje na porządek całego świata – ocenił.

Prezydent zaznaczył, że „Ukraina to nasz sąsiad, dlatego z ogromnym niepokojem patrzymy na sytuację, która tam się dzieje”.

Prezydent Duda zatrzymał się w Tbilisi w drodze do Pekinu. Andrzej Duda wskazywał, że udaje się na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, aby z jednej strony wesprzeć ruch olimpijski, a z drugiej – aby prowadzić dyplomację gospodarczą. Jak powiedział, spotka się z przewodniczącym MKOl Thomasem Bachem, jak również z przywódcą Chin Xi Jinpingiem oraz z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterresem.

Może Cię zainteresować Prezydent RP o Ukrainie z Przewodniczącą Komisji Europejskiej Andrzej Duda rozmawiał z Emmanuelem Macronem
Tbilisi | Wspólna konferencja Prezydentów Polski i Gruzji (1)
Tbilisi | Wspólna konferencja Prezydentów Polski i Gruzji (2)
Tbilisi | Wspólna konferencja Prezydentów Polski i Gruzji (3)
Tbilisi | Wspólna konferencja Prezydentów Polski i Gruzji (4)
005_Andrzej_Duda_Tbilisi_Zurabiszwili_20220203_JSZ_3971.jpg
006_Andrzej_Duda_Tbilisi_Zurabiszwili_20220203_JSZ_3988.jpg
007_Andrzej_Duda_Tbilisi_Zurabiszwili_20220203_JSZ_4004.jpg
008_Andrzej_Duda_Tbilisi_Zurabiszwili_20220203_JSZ_4027.jpg