Menu rozwijane

Z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się dziś uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Osoby zasłużone w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego otrzymały ordery i odznaczenia państwowe.
3 czerwca 2022 roku Prezydent Andrzej Duda zainicjuje projekt „Zdrowe Życie” poświęcony profilaktyce zdrowotnej.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą uczestniczyli w Gali AgroLigi 2021, podczas której nagrodzono najlepszych rolników oraz przedstawicieli agrobiznesu. 
Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew omówili stosunki dwustronne, sytuację w regionie oraz współpracę w dziedzinie ropy i gazu.
W Belwederze Prezydent Andrzej Duda przyjął Prezes serwisu internetowego YouTube Susan Wojcicki. Rozmawiano m.in. o działania firmy wobec dezinformacji w związku z wojną na Ukrainie.
Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw.
Prezydent Andrzej Duda przyjął dziś w Pałacu Prezydenckim Ministra Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich Jego Wysokość szejka Abdullaha Bin Zayed Al–Nahyan.
Andrzej Duda i Rumen Radew m.in. wyrazili poparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy oraz rozszerzenia NATO o Finlandię i Szwecję.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.
Wystawa „Dom zbrodni rosyjskich przygotowana została przez ukraińskich artystów. Znajduje się w budynku, który podczas wcześniejszych edycji Forum w Davos był wykorzystywany do promowania Rosji i nazywany „Domem Rosyjskim”.
Fasadę Pałacu Prezydenckiego rozświetliła dziś iluminacja z okazji obchodów 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, decyzją Sejmu RP ustanowionej jedną z patronek roku 2022.
NATO musi prowadzić konsekwentną politykę obrony poprzez odstraszanie potencjalnego napastnika, jakim jest Rosja – powiedział w poniedziałek w Przemyślu prezydent Andrzej Duda po powrocie z Ukrainy.
Głównymi tematami rozmowy były działania Mety w Polsce i całym regionie wobec wojny na Ukrainie.
Oficjalną wizytę w Polsce złożył dziś Prezydent Słowenii Borut Pahor. Prezydenci Polski i Słowenii najpierw rozmawiali „w cztery oczy”, potem spotkały się delegacje na rozmowach plenarnych.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.