przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 stycznia 2016

Prezydent dziękuje sportowcom i życzy sukcesów na igrzyskach

  |   Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej

Prezydent Andrzej Duda podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w Warszawie życzył sukcesów polskim sportowcom w sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro. - Bardzo bym chciał, byśmy mieli przysłowiowy grad medali - zaznaczył.

 

Prezydent podziękował sportowcom za wysiłek, sukcesy i radość, którą praca i osiągnięcia poszczególnych zawodników przyniosły Polakom zarówno w ubiegłym roku, jak i w pierwszych dniach 2016 roku. Zaznaczył, że gratuluje sukcesów, ale dziękuje wszystkim, którzy pracowali i walczyli.

 

Andrzej Duda podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II zwrócił uwagę, że bardzo ważną imprezą będą igrzyska w Brazylii.

 

- Bardzo bym chciał, byśmy mieli przysłowiowy grad medali - przyznał. Jak dodał, sportowcy trudzą się nie tylko dla siebie, ale i dla państwa polskiego oraz dla radości społeczeństwa. Przypomniał, że wysiłki te często okupione są bólem i kontuzjami, a z powodu częstych nieobecności w domu cierpią także rodziny i bliscy zawodników.

 

 

Prezydent docenił również tych, którzy przyczynili się do sukcesów sportowców, m.in. trenerów i lekarzy.

 

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są w tych grupach, które pracują na sukces. On jest zawsze efektem współdziałania wielu osób. Sport profesjonalny jest tak zaawansowany, że nie da się odnieść sukcesu samemu – zaznaczył prezydent.

 

Jak podkreślił, spodziewa się wielu emocji nie tylko podczas zmagań olimpijskich, ale też w kilku innych tegorocznych imprezach.

 

- Nawet nie chcę myśleć, jak będziemy przeżywali mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, a potem mistrzostwa Europy w piłce nożnej. To będą z pewnością ogromne emocje. Wierzę w to głęboko, że po tych emocjach będziemy szczęśliwi i nie dostaniemy zawału serca - podkreślił z uśmiechem.

 

Jak dodał, bardzo docenia także fakt, że przedstawiciele świata sportu chętnie i często włączają się w działalność charytatywną. - To wspaniałe, że pracując tak ciężko, pamiętacie państwo o innych – mówił. (PAP)

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.