przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Spotkanie Prezydenta RP z członkami KRS

  |   W Belwederze odbyło się spotkanie Prezydenta RP z członkami Krajowej Rady Sądownictwa W Belwederze odbyło się spotkanie Prezydenta RP z członkami Krajowej Rady Sądownictwa W Belwederze odbyło się spotkanie Prezydenta RP z członkami Krajowej Rady Sądownictwa

W Belwederze odbyło się spotkanie Prezydenta RP z członkami Krajowej Rady Sądownictwa. Ze strony KRS uczestniczyli w nim: Przewodniczący KRS Leszek Mazur, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego prof. dr hab. Marek Zirk-Sadowski, przedstawiciel Prezydenta RP w Krajowej Radzie Sądownictwa Wiesław Johann, sędziowie:  dr Dariusz Drajewicz, Grzegorz Furmankiewicz, Marek Jaskulski, Joanna Kołodziej-Michałowicz, dr Jędrzej Kondek, Teresa Kurcyusz-Furmanik, Ewa Łąpińska, Zbigniew Łupina, dr Maciej Mitera, dr Maciej Nawacki, Dagmara Pawełczyk-Woicka, Rafał Puchalski, Paweł Styrna, posłowie: dr hab. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Tomasz Rzymkowski oraz senatorowie: Rafał Ambrozik i Stanisław Gogacz.

 

Podczas spotkania Prezydent RP zaapelował do członków Krajowej Rady Sądownictwa o realizowanie zadań Rady z troską o dobro wymiaru sprawiedliwości. Podkreślił, że sędziowie wchodzący w skład KRS powinni być apolityczni i kierować się w swoich działaniach jedynie obowiązującym prawem. Jednocześnie Prezydent Andrzej Duda zadeklarował wspieranie działań Rady, w szczególności gotowość skorzystania z inicjatywy ustawodawczej w sytuacji, gdy Rada wystąpi z propozycją zmian usprawniających działanie wymiaru sprawiedliwości. Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur zapewnił, że Rada zamierza realizować wszystkie powierzone jej zadania w sposób mający na celu zagwarantowanie niezależności sądów i niezawisłości sędziów. 

 

Spotkanie zakończono dyskusją na temat problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości i wyzwań, jakie przed nim stoją.

 

Ze strony Kancelarii Prezydenta w spotkaniu wzięli także udział wiceszef KPRP Paweł Mucha oraz Sekretarz Stanu Andrzej Dera.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.