przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 stycznia 2016

Spotkanie z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego

  |   Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek z przewodniczącym Światowego Komitetu Skautowego João Armando Gonçalvesem oraz przedstawicielami władz Związku Harcerstwa Polskiego na czele z hm. Małgorzatą Sinicą. W spotkaniu wziął również udział minister Wojciech Kolarski.

 

Głównym tematem spotkania była kandydatura Związku Harcerstwa Polskiego do organizacji XXV Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku w Polsce .

 

Podczas spotkania prezydent podkreślił, że Polska jest gotowa gościć w 2023 roku Światowe Jamboree Skautowe i dostrzega w tym wydarzeniu potencjał do promocji Polski, naszej kultury i dziedzictwa narodowego wśród młodzieży z całego świata. Prezydent Andrzej Duda poinformował również João Armando Gonçalvesa, iż pragnąc wesprzeć starania Związku Harcerstwa Polskiego o prawo zorganizowania Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku w Polsce, przyjął zaproszenie do przewodniczenia Komitetowi Honorowemu Kandydatury ZHP jako gospodarza dwudziestej piątej edycji tego ważnego dla międzynarodowego ruchu skautowego wydarzenia.

 

Prezydent dodał, że Polska jest krajem, który korzysta z dorobku i dziedzictwa harcerstwa. Zaznaczył, że harcerstwo jest unikalnym wychowawczym ruchem młodzieżowym, który kształtuje przyszłych liderów opinii oraz przygotowuje młodych ludzi do służby na rzecz kraju i bliźnich.

 

Światowy Komitet Skautowy jest najważniejszym ciałem wykonawczym Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (World Organization of the Scout Movement). Światowe Jamboree Skautowe odbywa się raz na cztery lata, a decyzję o przyznaniu prawa do organizacji jamboree podejmuje Światowa Konferencja Skautowa. ZHP rozpoczęło starania o organizację Światowego Jamboree Skautowego w 2011 roku.

 

Decyzję o przyznaniu organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 poznamy na Światowej Konferencji WOSM w Azerbejdżanie w 2017 roku.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.