przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 15 czerwca 2018

Spotkanie z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  |   Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Spotkanie Prezydenta RP z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z laureatami 59. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Podczas spotkania laureaci Olimpiady mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z Prezydentem poświęconej bieżącym wydarzeniom politycznym w kraju i za granicą, a także codziennym obowiązkom głowy państwa.

 

Co roku w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym organizowanej przez Instytut Europeistyki Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego bierze udział ok. 20 – 30 tysięcy młodzieży z całej Polski. Trzydziestu laureatów Olimpiady otrzymuje indeksy na studia humanistyczne i społeczno-ekonomiczne.

 

Zobacz także: Prezydent: Suwerenne, nowoczesne i sprawne państwo jest bezcennym dobrem Finał tegorocznej edycji odbył się 18 marca 2018 r.

 

Prezydent Andrzej Duda skierował wówczas list do uczestników i organizatorów uroczystego finału 59. edycji Olimpiady.


- Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym to nie tylko współzawodnictwo – to przede wszystkim wspaniała lekcja patriotyzmu i obywatelskości. Serdecznie pozdrawiam uczestników finałowej uroczystości, podsumowującej 59. edycję Olimpiady, w tym roku poświęconej zagadnieniu „Demokracja – istota, idea, cele i ich realizacja” – podkreślił Prezydent w liście odczytanym przez ministra Krzysztofa Łapińskiego. 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.