Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 19 czerwca 2018

„Ważne, by młodzież z całego świata przyjeżdżała do Polski”

  |   Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego Spotkanie Prezydenta ze studentami amerykańskich uczelni uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego

To bardzo ważne, by młodzież z całego świata, a przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, „wielkiego sojusznika Polski”, przyjeżdżała do Polski - powiedział we wtorek Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z amerykańskimi studentami uczestniczącymi w 2. edycji stażu prezydenckiego. Andrzej Duda wręczył studentom pamiątkowe dyplomy.

 

Prezydent wyraził satysfakcję, że może już po raz drugi gościć w Pałacu Prezydenckim młodzież ze Stanów Zjednoczonych - zarówno studentów, którzy mają polskie korzenie, jak i tych, którzy ich nie mają, jednak są zainteresowani Polską.


- Może to nie jest długi pobyt w Polsce, ale widziałem program i myślę, że jest bardzo interesujący; niejeden być może nawet powie, że przeładowany. Czasem jednak warto spędzić czas intensywnie po to, żeby dużo zobaczyć - mówił Andrzej Duda. Zaznaczył, że chociażby wizyta w Pałacu Prezydenckim to niecodzienne wydarzenia także dla osób na stałe mieszkających w Polsce.


- Cieszę się, że widzieliście firmy funkcjonujące na terenie Polski i że zwiedzacie główne instytucje władzy publicznej. Cieszę się też, że zwiedzacie najpiękniejsze polskie miasta; dzisiaj jesteście w Warszawie, ale wiem, że był już Kraków i Wrocław - mówił Prezydent.


Wyraził też satysfakcję, że młodzi ludzie z USA odwiedzili niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. - To miejsce, które mówi światu, do czego może doprowadzić nienawiść i chora ideologia - powiedział Andrzej Duda.


Jak mówił, jest dla niego bardzo ważne, by młodzież z całego świata, a przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, które - jak mówił - są „wielkim sojusznikiem Polski” - przyjeżdżała do naszego kraju i widziała Polskę na własne oczy. - Mam nadzieję, że wywieziecie stąd ciekawy obraz naszego kraju i bardzo miłe wspomnienia - dodał.


Zobacz także: Amerykańscy studenci w Pałacu Prezydenckim Program Stażu Prezydenckiego ma na celu umożliwienie amerykańskim studentom oraz ich kolegom mającym polskie pochodzenie, pozyskania doświadczenia zawodowego poprzez wizyty studyjne w wiodących spółkach skarbu państwa i międzynarodowych firmach prywatnych w Polsce. Uczestnicy Stażu mają możliwość spotkania z przedstawicielami instytucji państwowych w tym m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Senatu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji. Program Stażu przewiduje również program prezentujący bogactwo dziedzictwa kulturowego Polski i potencjał turystyczny. Młodzież zwiedza wybrane miasta Polski poznając polską tradycję i kulturę.

 

Jest to druga edycja programu realizowana przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko-Słowiańską Federalną Unią Kredytową oraz General Electric Company Polska.

(PAP/KG)

Poleć znajomemu