przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 29 czerwca 2018

„Służba Więzienna kluczowa dla bezpieczeństwa państwa”

  |   Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta Obchody Święta Służby Więziennej z udziałem Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w piątek w obchodach Święta Służby Więziennej, podkreślił, że to służba bardzo trudna, wymagająca specyficznych i niezwykle wysokich kwalifikacji – zawodowych, etycznych i moralnych.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas Święta Służby Więziennej - Pełnicie jedną z absolutnie najważniejszych i kluczowych służb dla bezpieczeństwa państwa – mówił Prezydent do uczestników uroczystości na Placu Piłsudskiego w Warszawie.


Jak zaznaczył, każdy obywatel chce żyć w bezpiecznym państwie, chce, by jego dziecko było bezpieczne, żeby mogło spokojnie wrócić ze szkoły, bawić się, bez narażenia na zetknięcie się z przestępczością, bez narażenia na to, że zostanie poszkodowane.


- To właśnie Państwo stoicie na straży tego, by przestępcy nie chodzili swobodnie pośród nas. To właśnie Państwo, z tego punktu widzenia, strzeżecie naszego bezpieczeństwa – mówił Andrzej Duda.  Ale – jak dodał – strzeżecie również bezpieczeństwa tych, którzy popełnili przestępstwa, i których wymiar sprawiedliwości skazał na odosobnienie.

 

- Proszę Was, byście nadal służyli Rzeczypospolitej, proszę Was, byście starali się wykonywać swoją służbę jak najlepiej – zwrócił się do funkcjonariuszy Służby Więziennej. Wyraził również nadzieję, że modernizacja, która jest obecnie realizowana pomoże pełnić służbę jeszcze doskonalej, z lepszym wyposażeniem, a przede wszystkim jeszcze bezpieczniej.

 

W trakcie uroczystości pośmiertnie uhonorowano złotymi odznakami „Za zasługi w pracy penitencjarnej” sześć osób zasłużonych dla polskiego więziennictwa. Odznaczenia odebrali najbliżsi.

 

Odbyła się również promocja na pierwszy stopień oficerski funkcjonariuszy Służby Więziennej, a także uroczysta defilada pododdziałów Służby Więziennej.

(KG)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.