Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 11 lipca 2018

Konferencja w Belwederze o skutecznym zarządzaniu start-upami

  |   Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu” Konferencja, współorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, jest jednym z elementów projektu „Startupy w Pałacu”

- Współpraca dużych firm ze start-upami to element budowania państwowości – mówił minister Adam Kwiatkowski w środę w Belwederze, inaugurując konferencję „Jak skutecznie zarządzać start-upem?”. Spotkanie, współorganizowane przez Kancelarię Prezydenta RP i „Dziennik Gazetę Prawną”, odbyło się  w ramach projektu „Startupy w Pałacu”.

 

- To, że w Belwederze, symbolicznym miejscu dla naszej państwowości i w 100-lecie odzyskania niepodległości odbywa się konferencja, podczas której państwo dyskutują i rozmawiają o różnych problemach, to też jest element budowania państwowości - podkreślił minister.

 

Adam Kwiatkowski zaznaczył, że Prezydent Andrzej Duda realizuje program związany ze start-upami. - To jest program, który obejmuje konferencje „Startupy w Pałacu”. Dotychczas odbyły się już cztery takie spotkania – przypomniał minister.

 

- Ale też spotykamy się tutaj, w Belwederze, aby w ramach kilku różnych podprogramów, kolejnych edycji spotkań, rozmawiać o konkretnych problemach młodych przedsiębiorców, o tym, jakie trudności muszą pokonać, jak rozwijać pomysły, kogo przekonać do innowacyjnych rozwiązań - dodał.

 

Minister Kwiatkowski przypomniał, że jedną z kategorii Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP jest kategoria skierowana do start-upów. Prezydent wręcza ją na uroczystej Gali podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

 

 

Podczas spotkania w Belwederze mówiono m.in. o tym, jak przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami powinni się przygotować i na co zwracać uwagę przy współpracy z korporacjami.


W konferencji uczestniczyła również Marta Gajęcka - Doradca Prezydenta RP, która wskazywała m.in., że największy sukces mogą odnieść te młode firmy, które już na początku swojej działalności mają aspiracje globalne.

 

„Startupy w Pałacu” to projekt organizowany przez Kancelarię Prezydenta RP, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. W ramach projektu odbyły się cztery konferencje z udziałem Głowy Państwa. Towarzyszą im również śniadania startupowe.

Poleć znajomemu