Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 13 lipca 2018

Medycyna na UKSW. Nowelizacja ustawy z podpisem Prezydenta

  |   Uroczyste podpisanie nowelizacji ustawy o UKSW Uroczyste podpisanie nowelizacji ustawy o UKSW Uroczyste podpisanie nowelizacji ustawy o UKSW Uroczyste podpisanie nowelizacji ustawy o UKSW Złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą ks. prof. Ryszarda Rumianka - Rektora UKSW, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą ks. prof. Ryszarda Rumianka - Rektora UKSW, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Dnia 13 lipca 2018 r. Prezydent RP podpisał:

  • Ustawę z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pobierz informację.

 

– To dla mnie wielki zaszczyt i wielka radość – mówił Prezydent podczas uroczystości podpisania Ustawy o zmianie ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Nowe prawo umożliwi utworzenie studiów medycznych na UKSW.


Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas podpisania nowelizacji ustawy o UKSW Jest to wielki zaszczyt, bo – jak mówił Andrzej Duda – ta ustawa pomoże w rozwoju uczelni. – Świat akademicki jest mi bardzo drogi z wielu przyczyn i zawsze jest to dla mnie powód do dumy, kiedy mogę polskiej nauce w jakiś sposób  pomóc – mówił.


Prezydent wyraził także radość, że to właśnie ta uczelnia będzie kształciła lekarzy – ludzi, którzy będą dbali o ludzkie życie, kierując się zasadami etyki chrześcijańskiej.

 


Andrzej Duda przypomniał, że jest to także uczelnia, na której wykładał prof. Lech Kaczyński i na którą zamierzał  wrócić po zakończeniu swojej służby prezydenckiej. – Po to, by nadal uczyć swoich studentów, by nadal kształcić w zakresie prawa pracy – mówił Prezydent i dodał, że Lech Kaczyński  nie tylko bardzo by się cieszył z ustawy. – Jestem przekonany, że byłby jednym z tych, którzy dążyliby do tego ze wszystkich sił, by ten wydział powstał – mówił Prezydent.


Jak zauważył, ciągle jest duża potrzeba lekarzy i innych specjalistów w zakresie specjalności zawodów medycznych. – To, że przybywa nam kolejne miejsce, w którym lekarze będą kształceni, jest wspaniałą wiadomością – stwierdził. – Dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – dodał Prezydent na zakończenie.


Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński podkreślał zaś, że uruchomienie nowego kierunku ma być wotum wdzięczności w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, hołdem dla Patrona uczelni, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz uczczeniem pamięci Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na papieża.


Wcześniej Prezydent przy asyście wojskowej złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą ks. prof. Ryszarda Rumianka - Rektora UKSW, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.


 

Ustawa została uchwalona przez Sejm 15 czerwca 2018 r. Senat, uchwałą z dnia 29 czerwca 2018 r., przyjął ustawę bez poprawek.

(AW)

 

Poleć znajomemu